Reklama

"Perspektywy 2017": czołówka bez gostynińskich szkół. LO i Technikum tylko w klasyfikacji wojewódzkiej

Opublikowano:
Autor:

"Perspektywy 2017": czołówka bez gostynińskich szkół. LO i Technikum tylko w klasyfikacji wojewódzkiej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości "Rzeczpospolita" i miesięcznik "Perspektywy" ogłosiły po raz kolejny ogólnopolski ranking szkół ponadgimnazjalnych. W prestiżowym rankingu, w którym znajdziemy 500 najlepszych szkół licealnych i 300 najlepszych szkół techników zabrakło gostynińskich placówek. Dla gostynińskiego Technikum i Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki znalazło się miejsce jedynie w rankingu wojewódzkim.

"Rzeczpospolita" i miesięcznik "Perspektywy" ogłosiły po raz kolejny ogólnopolski ranking szkół ponadgimnazjalnych. W prestiżowym rankingu, w którym znajdziemy 500 najlepszych szkół licealnych i 300 najlepszych szkół techników zabrakło gostynińskich placówek. Dla gostynińskiego Technikum i Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki znalazło się miejsce jedynie w rankingu wojewódzkim.

Podobnie jak w ubiegłym roku, gostynińskie szkoły nie znalazły się w gronie najlepszych polskich placówek. Szkoły zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów, a mianowicie: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł egzogenicznych (zewnętrznych) wobec ocenianych szkół. Źródłem danych były protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur z przedmiotów obowiązkowych i przedmiotów dodatkowych oraz dane Systemu Informacji Oświatowej.

Mimo tego, iż gostynińskie placówki nie znalazły się w ogólnopolskim rankingu najlepszych szkół, są one w rankingu wojewódzkim. Na 150 najlepszych liceum w województwie mazowieckim, Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki znajduje się na 126 miejscu, natomiast gostynińskie Technikum na 100 najlepszych znalazło się na 77 miejscu.

Przypomnijmy, jak wypadli zeszłoroczni maturzyści w gostynińskich szkołach:

Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki: zdało 123 na 136 uczniów (90%)

Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie: zdało 45 na 54 uczniów (83% Technikum) / zdało 16 na 50 uczniów (32% Liceum)

Gostynińskie Centrum Edukacyjne: zdało 18 na 21 uczniów (86%) 

Liceum Ogólnokształcące PUL: zdało 3 na 11 uczniów (27%)

Ogólny wynik gostynińskich szkół pod względem zdawalności matur wynosił 75%. Na 272 zeszłorocznych gostynińskich maturzystów pozytywny wynik uzyskało 205 uczniów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE