Reklama

Perspektywy 2019: gostynińskie szkoły daleko w tyle, spadek "Ogólniaka"

Opublikowano:
Autor:

Perspektywy 2019: gostynińskie szkoły daleko w tyle, spadek "Ogólniaka" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już po raz 21. miesięcznik "Perspektywy" przygotował ranking szkół ponadgimnazjalnych. Niestety, znów w ogólnopolskim zestawieniu zabrakło miejsca dla gostynińskich placówek. Dwie z nich znalazły się jednak w rankingach wojewódzkich.

Już po raz 21. miesięcznik "Perspektywy" przygotował ranking szkół ponadgimnazjalnych. Niestety, znów w ogólnopolskim zestawieniu zabrakło miejsca dla gostynińskich placówek. Dwie z nich znalazły się jednak w rankingach wojewódzkich. 

W tegorocznym Rankingu wzięto pod uwagę dane 2126 liceów ogólnokształcących i 1731 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w maju 2018 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki, zdawanych obowiązkowo, były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Zasady Rankingu ustaliła Kapituła złożona z przedstawicieli uczelni, dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) i przewodniczących komitetów głównych olimpiad. Kryteria Rankingu Liceów 2019 to: sukcesy w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Po raz kolejny w tej kategorii uwzględnione zostały osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych.

Kryteria Rankingu Techników 2019 to z kolei: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego.

W województwie mazowieckim tytuł najlepszego liceum przypadło XIV Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Warszawie. Wśród 150 sklasyfikowanych szkół na 143. miejscu uplasowało się Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Gostyninie. W ubiegłym roku "Ogólniak" znalazł się na 134. miejscu.

W zestawieniu techników prym wiedzie Technikum Mechatroniczne nr 1 w ZSLiT nr 1 w Warszawie, 85. miejsce przypadło Gostynińskiemu Centrum Edukacyjnemu. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE