Reklama

Petycja złożona. Uda się przywrócić miastu Nocną Pomoc Lekarską?

Opublikowano:
Autor:

Petycja złożona. Uda się przywrócić miastu Nocną Pomoc Lekarską? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W siedzibie starostwa powiatowego złożona została petycja w sprawie przywrócenia Gostyninowi nocnej i świątecznej pomocy zdrowotnej. 

W siedzibie starostwa powiatowego złożona została petycja w sprawie przywrócenia Gostyninowi nocnej i świątecznej pomocy zdrowotnej. 

Jak już pisaliśmy, od 1 października nocna i świąteczna pomoc lekarska przeniesiona została do szpitala w Gorzewie. Osoby potrzebujące pomocy lekarskiej w dni wolne od pracy lub w godzinach wieczorno-nocnych, muszą we własnym zakresie podróżować go Gorzewa. To spore wyzwanie dla niezmotoryzowanych. Tym bardziej, że komunikacja publiczna kursuje bardzo rzadko. 
Zaniepokojeni mieszkańcy nie zamierzali pozostawić tej sprawy i podjęli kroki zmierzające do przywrócenia świadczeń NPL na terenie Gostynina.
Dariusz Szymański rozpoczął zbieranie podpisów pod umieszczoną w internecie petycją. Podpisy zbierane były również w wielu punktach miasta. W końcu w piątek 15 grudnia petycja złożona została w starostwie, wraz z podpisami mieszkańców Gostynina i okolic, którzy popierają inicjatywę przywrócenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej do naszego miasta. 
Inicjatorzy akcji zbierania podpisów rozmawiali ze starostą i przewodniczącą Rady Powiatu, którzy wyrazili chęć współpracy, a także podjęcia odpowiednich działań. 
Autorzy petycji zamierzają wziąć udział w spotkaniu komisji zdrowia Rady Miasta i w sesji Rady Powiatu. Mają nadzieję, że podobnie jak w Gąbinie, wspólnymi siłami mieszkańców oraz władz lokalnych i wojewódzkich uda się rozwiązać ten problem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE