Pewna wygrana w Drobinie. Mazur zwycięzcą rundy jesiennej

Opublikowano:

Pewna wygrana w Drobinie. Mazur zwycięzcą rundy jesiennej - Zdjęcie główne

WiadomościW 13 kolejce piłkarskiej Płockiej Ligi Okręgowej Mazur Gostynin wygrał na wyjeździe w Drobinie z miejscową Skrą 2:0. Dzięki pewnej wygranej, gostynińscy zawodnicy zostali liderem jesiennej rundy.

Do meczu w Drobinie piłkarze Mazura przystąpili w poważnym osłabieniu, na boisku zabrakło kontuzjowanego Rafała Wilamowskiego oraz pauzującego za kartki najlepszego strzelca zespołu Jakuba Kustry. Mimo braku dwóch podstawowych zawodników, mecz dla podopiecznych Jana Błaszczyka okazał się być kolejnym pewnym zwycięstwem. Piłkarze Mazura przez całe 90 minut dyktowali warunki gry, atakując często bramkę rywali. W 33 minucie zdołali zdobyć pierwszą bramkę autorstwa Piotra Wahaczyka, którego świetnym podaniem znalazł Mateusz Ziułkowski. Wahaczyk znalazł się sam na sam z bramkarzem Skry i pewnie wpakował piłkę do siatki. W drugiej połowie zawodnicy z Gostynina nadal atakowali bramkę Skry, jednak dobry strzał Sebastiana Surmaka zatrzymał słupek, a chwilę później w tej samej akcji piłka po strzale Mateusza Ziułkowskiego odbiła się od poprzeczki. Na podwyższenie wyniku trzeba było czekać do 79 minuty, kiedy to brak powrotu po akcji ofensywnej zespołu Skry wykorzystał Mazur. Piłkę w środku pola przejął Bartłomiej Dębicki i popędził w kierunku bramki rywala wraz z Piotrem Wachaczykiem, któremu Dębicki podał w kluczowym momencie, a ten pewnym strzałem trafił po raz drugi, strzelając swoją siódmą bramkę w sezonie. Gostyniński zespół został liderem rundy jesiennej z dorobkiem 32 punktów, co daje trzy punktową przewagę nad drugim w tabeli Amatorem Maszewo.

Za tydzień ma zostać rozegrana jedna kolejka z rundy wiosennej, o czym zdecydował prowadzący rozgrywki Płocki OZPN. Mazur Gostynin miał by zagrać na wyjeździe ze Skrwą Łukomie. O dokładnym terminie meczu będzie wiadomo niebawem.

Skra Drobin 0:2 Mazur Gostynin

Bramki: 33' 79' Piotr Wachaczyk

Skra Drobin: Patryk Kwaśniewski – Jarosław Ciarkowski, Daniel Sawicki, Jakub Gąsiorowski, Paweł Kopczyński (77' Daniel Zjadewicz), Marcin Kwiatkowski, Bartłomiej Mielczarski, Hubert Krzysztofiak – żółta kartka (87' Daniel Zjadewicz), Michał Lemanowicz (88' Piotr Baczewski), Damian Domeradzki (46' Marcin Gajewski), Marcin Kowalski; trener: Michał Lemanowicz

Mazur: Bartosz Tomczak – Arkadiusz Wróblewski, Bartosz Dutkiewicz – żółta kartka (88' Maciej Piórkowski), Piotr Dutkiewicz, Patryk Matusiak, Łukasz Kiełbasa, Michał Matecki, Mateusz Ziułkowski, Bartłomiej Dębicki, Piotr Wachaczyk, Sebastian Surmak; trener: Jan Błaszczyk