Reklama

Pierwsza Dama RP gościła w naszym powiecie. Odwiedziła ośrodek w Mocarzewie

Opublikowano:
Autor:

Pierwsza Dama RP gościła w naszym powiecie. Odwiedziła ośrodek w Mocarzewie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prywatną wizytę w Specjalnym Ośrodku Wychowawczy Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego im. Matki Celiny Borzęckiej oraz Zespole Szkół i Placówek Specjalnych w Mocarzewie złożyła wczoraj Agata Kornahuser-Duda. Pierwsza Dama Rzeczpospolitej spotkała się z podopiecznymi, wychowawcami i z siostrami prowadzącymi obie placówki oraz obejrzała pantomimę ruchową pt. „Kronika otwartego serca”. Co więcej, dzieci z ośrodka zostały zaproszone do Pałacu Prezydenckiego.

Prywatną wizytę w Specjalnym Ośrodku Wychowawczy Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego im. Matki Celiny Borzęckiej oraz Zespole Szkół i Placówek Specjalnych w Mocarzewie złożyła wczoraj Agata Kornahuser-Duda. Pierwsza Dama Rzeczpospolitej spotkała się z podopiecznymi, wychowawcami i z siostrami prowadzącymi obie placówki oraz obejrzała pantomimę ruchową pt. „Kronika otwartego serca”. Co więcej, dzieci z ośrodka zostały zaproszone do Pałacu Prezydenckiego. 

Pierwsza Dama, podczas zwiedzania placówek, zapoznała się z różnymi formami pracy z dziećmi niepełnosprawnymi oraz spotkała się z podopiecznymi Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w miejscach ich terapii i nauki. Agata Kornhauser-Duda odwiedziła też Zespół Szkół i Placówek Specjalnych, gdzie prowadzone jest wczesne wspomaganie, szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła przysposabiająca do pracy i przedszkole. 

- Z podziwem patrzę, jak pięknie, na miarę własnych możliwości dzieci się rozwijają.  Jak dużo samozaparcia i zaangażowania wkładają w swoją edukację i w nabywanie nowych umiejętności, pokonując różne bariery i zawstydzając nas swoja otwartością i bezpośredniością - powiedziała Agata Kornhauser-Duda.

Pierwsza Dama spotkała się z młodzieżą w wieku szkolnym oraz dołączyła do przedszkolaków podczas zabaw ruchowych. Odwiedziła także uczniów podczas zajęć rewalidacyjno-wychowawczych przeznaczonych dla dzieci z głębokim stopniem niepełnosprawności oraz przyjrzała się indywidualnym zajęciom terapii sensorycznej. Na zakończenie wizyty Agata Kornhauser-Duda wzięła udział w spotkaniu z pracownikami Specjalnego Ośrodka Wychowawczego i Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych oraz z przedstawicielami Rady Rodziców, gdzie rozmawiano o idei budowy Domu „Spełnionych Marzeń” dla absolwentów placówek.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE