Pierwsza wygrana Mazura, trzy punkty jadą do Gostynina

Opublikowano:

Pierwsza wygrana Mazura, trzy punkty jadą do Gostynina - Zdjęcie główne

Wiadomości Piłkarze Mazura Gostynin po emocjonującym meczu wygrali w Goleszynie z miejscowym Orłem 2:1. Nasi zawodnicy musieli zmierzyć się z trzydziestostopniowym upałem i grą w podwójnym osłabieniu.

Na ławce trenerskiej Mazura po raz pierwszy w roli trenera zasiadł Jan Błaszczyk. Pierwsza połowa nie zapowiadała udanego debiutu trenerskiego, gdyż do przerwy po wykorzystanym rzucie karnym podyktowanym w 42 minucie, to gospodarze przejęli inicjatywę i schodzili do przerwy z jednobramkowym prowadzeniem. Po przerwie do głosu doszli gostynińscy zawodnicy. Kibice nie musieli długo czekać na wyrównującą bramkę, ponieważ już w 52 minucie po strzale z rzutu wolnego do siatki rywala trafił Rafał Wilamowski. Podopieczni Jana Błaszczyka zdołali uspokoić grę na boisku i często atakowali bramkę rywala, co doprowadziło do zdobycia drugiej bramki. Piętnaście minut po pierwszej bramce Mazura, do bramki Orła Goleszyn trafił Arkadiusz Wróblewski, który dołączył do drużyny w przerwie między sezonami. Z każdą minutą po objęciu prowadzenia, piłkarzom było coraz ciężej bronić korzystnego rezultatu. Od 73 minuty nasi piłkarze zmuszeni byli do gry w dziesięciu po dwóch żółtych kartkach dla Adama Dutkiewicza. Na tym jednak się nie zakończyło, bo dziesięć minut później z boiska wyleciał Łukasza Kiełbasa. Bohaterem meczu oprócz strzelców, był bramkarz Mazura Bartosz Tomczak, który w 75 minucie obronił rzut karny wykonywany przez Marcina Kądalskiego z Orła Goleszyn. Drugi debiut w Mazurze tego dnia, zaliczył w ostatnich minutach młody zawodnik Arkadiusza Kalinowskiego, który do Mazura został ściągnięty z Lwówianki Lwówek.

Kolejnym przeciwnikiem Mazura w meczu 3 kolejki Płockiej Ligi Okręgowej będzie Spójna Mała Wieś. Mecz odbędzie się w sobotę o godzinie 17 na stadionie w Gostyninie.

Orzeł Goleszyn 1:2 Mazur Gostynin

Bramki: 42' Mateusz Biegański – 52' Rafał Wilamowski, 67' Arkadiusz Wróblewski

Orzeł: Mariusz Malinowski – Tomasz Braniecki, Kamil Kitombo, Marcin Rudziński, Piotr Widzyński (24' Jarosław Rutkowski – żółta kartka), Marcin Szczepkowski, Albert Sołdański (71' Przemysław Borowski), Dawid Krajenta (42' Marcin Maliszewski), Marcin Kądalski, Łukasz Suliński, Mateusz Biegański;

trener: Marek Bolimowski

Mazur Gostynin: Bartosz Tomczak – Bartosz Dutkiewicz, Maciej Piórkowski - żółta kartka, Łukasz Kiełbasa (żółta kartka + żółta kartka = 83' czerwona kartka), Adam Dutkiewicz (żółta kartka + żółta kartka = 73' czerwona kartka), Sebastian Surmak, Arkadiusz Wróblewski, Michał Matecki - żółta kartka, Przemysław Kamiński (90' Arkadiusz Kalinowski), Piotr Wachaczyk, Rafał Wilamowski;

trener: Jan Błaszczyk