Reklama

Pierwszaki z Lucienia odwiedziły strażaków

Opublikowano:
Autor:

Pierwszaki z Lucienia odwiedziły strażaków - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie Szkoły Podstawowej w Lucieniu gościli siedzibie KP PSP w Gostyninie. Dzieci przebrane w stroje „Małych Strażaków”, z uwagą słuchały informacji dotyczących zagrożeń zewnętrznych oraz rozwijały umiejętność właściwego zachowania się w sytuacji zagrożenia. Pierwszawki wykazały się bardzo dobrą znajomością numerów alarmowych, chętnie odpowiadały na pytania prowadzącego, z uwagą oglądały prezentacje i filmy dotyczące zagrożeń.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Lucieniu gościli siedzibie KP PSP w Gostyninie. Dzieci przebrane w stroje „Małych Strażaków”, z uwagą słuchały informacji dotyczących zagrożeń zewnętrznych oraz rozwijały umiejętność właściwego zachowania się w sytuacji zagrożenia. Pierwszawki wykazały się bardzo dobrą znajomością numerów alarmowych, chętnie odpowiadały na pytania prowadzącego, z uwagą oglądały prezentacje i filmy dotyczące zagrożeń.

W praktyce uczyły się prawidłowego zawiadamiania o zaistniałym wypadku, zdarzeniu lub pożarze, wchodziły po drabinie, rozwijały wąż strażacki. Znalazły się także w symulowanej sytuacji zadymienia pomieszczenia oraz dowiedziały się, w jaki sposób należy się wtedy zachować. Następnie dzieci zobaczyły, jaki strój zakładają strażacy jadący do pożaru, do czego służy i jak działa maska oraz butla tlenowa. 

W pomieszczeniu garażowym panowie strażacy zapoznali dzieci z rodzajami wozów strażackich, ich przeznaczeniem oraz wyposażeniem. Bogatsi o nowe wiadomości i umiejętności wróciliśmy do szkoły.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE