Reklama

Piesi i rowerzyści pod czujnym okiem mundurowych

Opublikowano:
Autor:

Piesi i rowerzyści pod czujnym okiem mundurowych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Funkcjonariusze ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie we wtorek 10 kwietnia przeprowadzili akcję „NURD – Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”.

Funkcjonariusze ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie we wtorek 10 kwietnia przeprowadzili akcję „NURD – Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”.

Podstawowe założenia policyjnych działań to zwrócenie uwagi, czy kierowcy samochodów zachowują się właściwie w stosunku do pieszych, rowerzystów i motorowerzystów. Ale również przyjrzenie się pieszym i sprawdzenie, czy przestrzegają oni przepisów ruchu drogowego.
W trakcie całodziennych działań mundurowi ujawnili dziewięciu pieszych, którzy przechodzili przez jezdnie w niedozwolonych miejscach. Trzy osoby weszły na przejście dla pieszych mimo czerwonego światła.

– Bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego w dużej mierze zależy od nich samych – podkreśla Dorota Słomkowska, rzecznik prasowy KPP Gostynin. – Piesi niejednokrotnie stają się ofiarami tragicznych wypadków, których przyczyna wynika często z nieprzestrzegania przez nich podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE