Reklama

Pijani rowerzyści niczym... bliźniaki, czyli "na bani" przez Szczawin

Opublikowano:
Autor:

Pijani rowerzyści niczym... bliźniaki, czyli "na bani" przez Szczawin - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łączy ich wiele - wiek, środek lokomocji, miejsce zamieszkania, inklinacja do alkoholu i... problemy z prawem. Gostynińscy policjanci zatrzymali dwóch rowerzystów z gminy Szczawin Kościelny, którzy wsiedli na swoje jednoślady będąc pod wyraźnym wpływem alkoholu - obaj mieli ponad 1,5 promila. Jeden z nich dostał mandat, drugi stanie przed sądem.

Łączy ich wiele - wiek, środek lokomocji, miejsce zamieszkania, inklinacja do alkoholu i... problemy z prawem. Gostynińscy policjanci zatrzymali dwóch rowerzystów z gminy Szczawin Kościelny, którzy wsiedli na swoje jednoślady będąc pod wyraźnym wpływem alkoholu - obaj mieli ponad 1,5 promila. Jeden z nich dostał mandat, drugi stanie przed sądem.

Wczoraj gostynińscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego prowadzili działania „Trzeźwość w przewozie osób". W ich efekcie skontrolowano trzeźwość blisko 200 osób. Nieujawnione zostały nieprawidłowości w trakcie kontroli trzeźwości kierowców busów, czy autobusów.

Znaleźli się za to inni nietrzeźwi uczestnicy ruchu drogowego. Pierwszy z nich, 54-latek został zatrzymany na terenie Szczawina Kościelnego, drugi - 55-latek w Budach Kaleńskich. Obaj mężczyźni są mieszkańcami gminy Szczawin Kościelny i obaj mieli ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

- 55-latek za wykroczenie kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości przyjął 500-złotowy mandat, natomiast 54-latek za swoje postępowanie odpowie przed sądem, gdzie grozi mu wysoka grzywna i sądowy zakaz kierowania rowerem - informuje sierż.szt. Dorota Słomkowska z KPP Gostynin.

Policja apeluje o powstrzymywanie się od kierowania jakimkolwiek pojazdem po spożyciu alkoholu. W takim stanie, nawet poruszanie się rowerem po drogach, stwarza ogromne zagrożenie dla naszego życia i zdrowia, ale też innych uczestników.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE