Reklama

Plaga wypadków z udziałem zwierząt. Sprawdź, gdzie warto uważać

Opublikowano:
Autor:

Plaga wypadków z udziałem zwierząt. Sprawdź, gdzie warto uważać - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sarny, jelenie, lisy, dziki i nawet półtonowe łosie - gdy wtargną na drogę, stanowią ogromne zagrożenie nie tylko dla siebie samych, ale i dla uczestników ruchu. Od stycznia do września tego roku odnotowano 23 zdarzenia z udziałem dzikich zwierząt, a to jedynie oficjalne statystyki. Na GoogleMaps dostępna jest szczegółowa mapa powyższych zdarzeń. Zobacz, gdzie warto zdjąć nogę z gazu i upewnić, że za chwilę coś przed nie wyskoczy Ci przez maskę.

Sarny, jelenie, lisy, dziki i nawet półtonowe łosie - gdy wtargną na drogę, stanowią ogromne zagrożenie nie tylko dla siebie samych, ale i dla uczestników ruchu. Od stycznia do września tego roku odnotowano 23 zdarzenia z udziałem dzikich zwierząt, a to jedynie oficjalne statystyki. Na GoogleMaps dostępna jest szczegółowa mapa powyższych zdarzeń. Zobacz, gdzie warto zdjąć nogę z gazu i upewnić, że za chwilę coś przed nie wyskoczy Ci przez maskę.

W powiecie gostynińskim najbardziej uczęszczane drogi prowadzą przez lasy lub z nimi graniczą, a tym samym krzyżują się ze szlakami wędrownymi zwierząt. W ciągu minionych 9 miesięcy najbardziej we znaki kierowcom dały się sarny - zdarzenia z ich udziałem stanowiły znaczną większość wszystkich zgłoszonych. Pod koła pojazdów wpadały jednak także: jelenie, dziki, lis i aż trzykrotnie łoś. Podczas tych zdarzeń zwierzę często ginie lub jest poważnie ranne, a zderzenie prowadzi zazwyczaj do uszkodzeń pojazdu, a niejednokrotnie do powstania obrażeń u osób podróżującymi pojazdami. 

Na szczególną uwagę zasługuje drogowy znak ostrzegawczy (A-18b) „Uwaga dzikie zwierzęta” – ostrzega kierowcę, że ryzyko pojawienia się dzikiej zwierzyny na drodze jest większe niż w innych miejscach. Kierowca w takich miejscach musi być zawsze przygotowany na ewentualne wtargnięcie dzikiego zwierzęcia, szczególnie nocą, kiedy wabione blaskiem świateł zwierzęta wychodzą z przydrożnych lasów. 
 

Tutaj link do mapy zgłoszonych zdarzeń drogowych z udziałem dzikich zwierząt na terenie powiatu gostynińskiego w okresie styczeń – wrzesień 2017r. (mapa będzie aktualizowana w cyklu comiesięcznym). Mapę utworzono na podstawie danych pozyskanych z KPP w Gostyninie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE