Reklama

Plener malarski w Sannikach

Opublikowano:
Autor:

Plener malarski w Sannikach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ostatnim tygodniu września na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Sannikach można było ujrzeć rozstawione sztalugi. Tym razem jednak nie z gotowymi obrazami czy zdjęciami. Pracowali przy nich artyści, zaproszeni na Plener Malarski ,,Sannickie inspiracje”. Jest to projekt realizowany ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania ,,Sierpeckie Partnerstwo”.

W ostatnim tygodniu września na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Sannikach można było ujrzeć rozstawione sztalugi. Tym razem jednak nie z gotowymi obrazami czy zdjęciami. Pracowali przy nich artyści, zaproszeni na Plener Malarski ,,Sannickie inspiracje?. Jest to projekt realizowany ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania ,,Sierpeckie Partnerstwo?.

Wśród gości, z których część zamieszkała w domu pracy twórczej byli: Daniel Ratz, Wojciech Witkowski, Zofia Zaręba, Nela Lewandowska, Dorota Goloniewska-Szelągowska, Krzysztof Koper, Iwona Motylewska-Białek oraz Jolanta Kubicka. Spod ich pędzli pojawiły się obrazy rozmaitej treści, w tym wiele związanych z miejscem tworzenia. Wszyscy zgodnie twierdzili, że - pomysł świetny, miejsce pracy doskonałe, klimatyczne -. Poza malowaniem, artyści zmierzyli się też z innym zadaniem. Jak sami mówili, równie przyjemnym i intrygującym. Otóż pojawiły się grupy szkolnej młodzieży, a nawet dzieci 6- letnich. Pod okiem artystów stawiali śmiałe kreski na kartonach. W rezultacie spod wielu młodych rąk i rączek powstały interesujące prace. Najlepsze z nich będzie można obejrzeć podczas listopadowej wystawy.
Liczba miejsc na te wyjątkowe warsztaty była niestety ograniczona, ale należy mieć nadzieję, że ciąg dalszy nastąpi. W tegorocznych warsztatach wzięli udział uczniowie ze szkół w Załuskowie, Iłowie, Osmolinie oraz z przedszkola w Sannikach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE