Reklama

Plener "U Wójta" i warsztaty plastyczne w pałacu w Lucieniu

Opublikowano:
Autor:

Plener "U Wójta" i warsztaty plastyczne w pałacu w Lucieniu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Za nami XX Ogólnopolski Plener Malarski \\\"U Wójta\\\", połączony z warsztatami plastycznymi dla młodzieży. To bardzo ważne wydarzenie dla społeczności gminy Gostynin.

Za nami XX Ogólnopolski Plener Malarski "U Wójta", połączony z warsztatami plastycznymi dla młodzieży. To bardzo ważne wydarzenie dla społeczności gminy Gostynin.

Neoklasycystyczny pałac w Lucieniu wypełnili w zeszłą sobotę artyści oraz młodzież – uczestnicy XX Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego "U Wójta" połączonego z warsztatami plastycznymi dla młodzieży.

Oficjalne otwarcie tegorocznego pleneru i warsztatów rozpoczęli organizatorzy: wójt gminy Gostynin Edmund Zieliński oraz dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Tradycji Wsi Gminy Gostynin Krystyna Janiszewska.

Po powitaniu gości nastąpiło przedstawienie artystów biorących udział w tej edycji pleneru: Alojzego Balcerzaka, Martyny Balcerzak, Eleonory Baranowskiej, Tadeusza Koprowicza, Doroty Król, Maryline Lefebvre, Anny Michalak, Barbary Ogłodzińskiej, Zenobii Ogrodzińskiej, Barbary Perlikowskiej, Andrzeja Szpejnowskiego, Marii Wojnarowskiej i Zofii Samusik-Zaremby.

Podczas otwarcia wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali upominki – materiały plastyczne: Olga Fudała i Natalia Zalewska ze Szkoły w Emilianowie, Wiktoria Sielaczek i Patrycja Ziółkowska ze Szkoły w Solcu, Aleksandra Sobiecka i Weronika Zarzycka ze Szkoły w Lucieniu, Justyna Ryniec i Klaudia Złotowska ze Szkoły w Białotarsku, Natalia Boguszewska ze szkoły w Sokołowie i Joanna Bąbrych ze Szkoły w Teodorowie.

Wystawa otwierająca tegoroczny plener podobnie jak w roku ubiegłym różni się od poprzednich. Jest bowiem poświęcona pamięci dwóch znakomitych artystów, uczestników minionych edycji plenerów „U Wójta”: Teresy Wojno i Andrzeja Pitery, którzy już niestety nie żyją. Pamięć o nich uczczono minutą ciszy.

- Odejście do wieczności Pani Teresy i Pana Andrzeja jest dla nas wielką stratą. Ziemski padół opuścili wspaniali ludzie – lubiani i szanowani, przez wiele lat związani z plenerami „U Wójta”. Obydwoje zawsze chętnie służyli pomocą i radą innym uczestnikom plenerów oraz młodzieży rozpoczynającej swoją przygodę ze sztuką. Zachowamy ich w pamięci, jako ludzi o ogromnym talencie, wielkiej wrażliwości, szlachetności i skromności. Zawsze pozostaną w naszych sercach i naszej pamięci.

Na zakończenie uroczystości, goście wysłuchali koncertu w wykonaniu Gminnej Orkiestry Dętej "Foxodeon" pod batutą Katarzyny Lisickiej. Po części oficjalnej wszyscy obecni podziwiali wystawę obrazów Teresy Wojno i Andrzeja Pitery. 

Wystawa będzie czynna do jutra w godz. 10.00 - 18.00.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE