Reklama

Podręczniki szkolne. Stara książka ze świeżą wiedzą

Opublikowano:
Autor:

Podręczniki szkolne. Stara książka ze świeżą wiedzą - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Skompletowanie wyprawki szkolnej dla dziecka może okazać się nie lada wyzwaniem finansowym. Zmieniające się wytyczne programowe i wysoki koszt podręczników nastręcza wielu problemów, szczególnie jeśli pod uwagę należy wziąć nie jedno a kilkoro dzieci.

Skompletowanie wyprawki szkolnej dla dziecka może okazać się nie lada wyzwaniem finansowym. Zmieniające się wytyczne programowe i wysoki koszt podręczników nastręcza wielu problemów, szczególnie jeśli pod uwagę należy wziąć nie jedno a kilkoro dzieci.

Biblioteka contra antykwariat

By ograniczyć wydatki, zawsze istnieje możliwość skorzystania z biblioteki. Należy jednak wziąć pod uwagę, iż poczytne tytuły mogą być zwyczajnie niedostępne, a czas wypożyczenia jest ograniczony.

Idealnym rozwiązaniem może więc być skorzystanie z oferty antykwariatów lub serwisów ogłoszeniowych, gdzie można znaleźć podręczniki używane. Takie rozwiązanie pozwoli nam nie oszczędzać na edukacji dziecka lub własnej. W Internecie z łatwością można znaleźć podręczniki używane w dobrym stanie, z których bez problemu mogą korzystać kolejni uczniowie. Z pewnością każdy znajdzie interesującą go pozycję.

I choć podręcznik nowy, prosto z księgarni, ma niepowtarzalny urok (a nawet zapach!), to nieraz potrafi być znacznie droższy od używanego. Podręczniki używane i repetytoria sprawdzą się również w trakcie przygotowań do egzaminów czy matury. 

Przy kupowaniu podręczników używanych należy jednak zachować zdrowy rozsądek. Jeśli bowiem książka jest mocno zniszczona, brak w niej części treści lub fragmenty są nieczytelne, bez wahania należy zakupić nową. Ciekawą opcją może być komplet podręczników częściowo nowych, częściowo używanych.

A może jednak nowy?

Nad kupnem nowego podręcznika nie wolno się jednak wahać w przypadku kart pracy lub zeszytów ćwiczeń – zyskujemy wtedy gwarancję, iż książka nie będzie popisana, a zadania w niej dostępne nie zostały jeszcze rozwiązane. Chyba że wyjątkowo trafi się nam egzemplarz używany, ale w nienaruszonym stanie.

Jeśli natomiast stoimy z drugiej strony i pod koniec roku szkolnego zostaliśmy ze stertą podręczników, które już nie będą nam potrzebne, a których szkoda nam po prostu wyrzucić, można rozważyć ich sprzedaż do antykwariatu. Coś, co dla nas stało się już niezbyt użytecznym kawałkiem makulatury, dla kogoś innego może być cennym narzędziem do zdobywania wiedzy. Z pewnością znajdzie się chętny na zakup po okazyjnej, niższej niż w księgarni, cenie.

Warto też zwrócić na ekologiczny aspekt kupowania używanych podręczników (czy książek w ogóle) – wszak jeden egzemplarz może przeczytać kilka osób, a to z kolei oznacza mniej ściętych drzew na potrzeby pozyskania papieru, o wydatkach na jego przetworzenie już nie mówiąc.

Wśród literatury w antykwariatach pasjonaci potrafią odnaleźć też prawdziwe perełki – stare atlasy historyczne, geograficzne lub podręczniki sprzed wielu lat. Dla kolekcjonerów będą cennym skarbem do ich zbiorów. Ponadto książki używane często mają swoje tajemnice – zapisane drobnym pismem na marginesie notatki, uwagi, spostrzeżenia mogą stać się początkiem ciekawej przygody dla pasjonata literatury z dużą wyobraźnią.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE