Reklama

Reklama

Podręczniki szkolne. Stara książka ze świeżą wiedzą

Opublikowano: 4 listopada 2020 11:47
Autor: materiały partnera

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Skompletowanie wyprawki szkolnej dla dziecka może okazać się nie lada wyzwaniem finansowym. Zmieniające się wytyczne programowe i wysoki koszt podręczników nastręcza wielu problemów, szczególnie jeśli pod uwagę należy wziąć nie jedno a kilkoro dzieci.

Reklama

Skompletowanie wyprawki szkolnej dla dziecka może okazać się nie lada wyzwaniem finansowym. Zmieniające się wytyczne programowe i wysoki koszt podręczników nastręcza wielu problemów, szczególnie jeśli pod uwagę należy wziąć nie jedno a kilkoro dzieci.

Biblioteka contra antykwariat

By ograniczyć wydatki, zawsze istnieje możliwość skorzystania z biblioteki. Należy jednak wziąć pod uwagę, iż poczytne tytuły mogą być zwyczajnie niedostępne, a czas wypożyczenia jest ograniczony.

Idealnym rozwiązaniem może więc być skorzystanie z oferty antykwariatów lub serwisów ogłoszeniowych, gdzie można znaleźć podręczniki używane. Takie rozwiązanie pozwoli nam nie oszczędzać na edukacji dziecka lub własnej. W Internecie z łatwością można znaleźć podręczniki używane w dobrym stanie, z których bez problemu mogą korzystać kolejni uczniowie. Z pewnością każdy znajdzie interesującą go pozycję.

I choć podręcznik nowy, prosto z księgarni, ma niepowtarzalny urok (a nawet zapach!), to nieraz potrafi być znacznie droższy od używanego. Podręczniki używane i repetytoria sprawdzą się również w trakcie przygotowań do egzaminów czy matury. 

Przy kupowaniu podręczników używanych należy jednak zachować zdrowy rozsądek. Jeśli bowiem książka jest mocno zniszczona, brak w niej części treści lub fragmenty są nieczytelne, bez wahania należy zakupić nową. Ciekawą opcją może być komplet podręczników częściowo nowych, częściowo używanych.

A może jednak nowy?

Nad kupnem nowego podręcznika nie wolno się jednak wahać w przypadku kart pracy lub zeszytów ćwiczeń – zyskujemy wtedy gwarancję, iż książka nie będzie popisana, a zadania w niej dostępne nie zostały jeszcze rozwiązane. Chyba że wyjątkowo trafi się nam egzemplarz używany, ale w nienaruszonym stanie.

Jeśli natomiast stoimy z drugiej strony i pod koniec roku szkolnego zostaliśmy ze stertą podręczników, które już nie będą nam potrzebne, a których szkoda nam po prostu wyrzucić, można rozważyć ich sprzedaż do antykwariatu. Coś, co dla nas stało się już niezbyt użytecznym kawałkiem makulatury, dla kogoś innego może być cennym narzędziem do zdobywania wiedzy. Z pewnością znajdzie się chętny na zakup po okazyjnej, niższej niż w księgarni, cenie.

Warto też zwrócić na ekologiczny aspekt kupowania używanych podręczników (czy książek w ogóle) – wszak jeden egzemplarz może przeczytać kilka osób, a to z kolei oznacza mniej ściętych drzew na potrzeby pozyskania papieru, o wydatkach na jego przetworzenie już nie mówiąc.

Wśród literatury w antykwariatach pasjonaci potrafią odnaleźć też prawdziwe perełki – stare atlasy historyczne, geograficzne lub podręczniki sprzed wielu lat. Dla kolekcjonerów będą cennym skarbem do ich zbiorów. Ponadto książki używane często mają swoje tajemnice – zapisane drobnym pismem na marginesie notatki, uwagi, spostrzeżenia mogą stać się początkiem ciekawej przygody dla pasjonata literatury z dużą wyobraźnią.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.