Reklama

Podsumowanie działań „Pasy"

Opublikowano:
Autor:

Podsumowanie działań „Pasy" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W dniach 4-5 maja gostynińscy policjanci prowadzili akcję "Pasy". Podczas działań funkcjonariusze sprawdzali przede wszystkim czy kierowcy i pasażerowie przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach ochronnych.

W dniach 4-5 maja gostynińscy policjanci prowadzili akcję "Pasy". Podczas działań funkcjonariusze sprawdzali przede wszystkim czy kierowcy i pasażerowie przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach ochronnych.

Korzystanie podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa jest kluczowym sposobem na zwiększenie swoich szans na przeżycie podczas wypadku drogowego. Tylko w I kwartale br. na terenie garnizonu mazowieckiego doszło do 9 wypadków ze skutkiem śmiertelnym, w których ofiary nie miały zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Dlatego gostynińscy policjanci w dniach 4 i 5 maja przeprowadzili działania, w zakresie których nadzorowali i egzekwowali przepisy nakazujące zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. W trakcie prowadzonej akcji mundurowi ujawnili 15 przypadków niekorzystania przez kierujących z pasów bezpieczeństwa.

Funkcjonariusze przypominają, że korzystanie z pasów bezpieczeństwa znacząco zwiększa nasze szanse na uniknięcie poważnych obrażeń w przypadku zdarzenia drogowego. Ponadto za niestosowanie się kierowcy do obowiązku ich zapinania pasów grozi mandat w wysokości 100 złotych i 2 punktów karnych. W przypadku pasażera jest to grzywna w wysokości 100 złotych, jednak dodatkowo kierowca ponosi odpowiedzialność za kierowanie pojazdem, gdzie pasażerowie nie korzystają z zapiętych pasów – wówczas wysokość mandatu się nie zmienia, ale doliczane są aż 4 punkty karne.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE