Podział punktów na początek sezonu. Mazur remisuje ze Skrwą

Opublikowano:

Podział punktów na początek sezonu. Mazur remisuje ze Skrwą - Zdjęcie główne

Wiadomości W pierwszym meczu inauguracyjnym rozgrywki Płockiej Ligi Okręgowej seniorzy Mazura Gostynin zremisowali 1:1 ze Skrwą Łukomie.

Niespodziewanie to goście objęli prowadzenie. Już w 14 minucie zawodnika z Łukomia faulował w polu karnym Piotr Wachaczyk, pomocnik Mazura. Rzut karny na gol zamienił Jarosław Brzemiński. W naszym zespole przez większość spotkania było widać brak zgrania po zmianach w składzie. Nie przeszkodziło to jednak gostynińskim piłkarzom w strzeleniu wyrównującej bramki w drugiej połowie również po rzucie karnym. Faulowany w 57 minucie był Rafał Wilamowski, a rzut karny wykorzystał Jakub Kustra, napastnik Mazura. Po podyktowanej ,,11’’ goście grali w osłabieniu, gdyż dwie żółte kartki i w konsekwencji czerwoną obejrzał zawodnik gości Kamil Górecki. Mazur w samej końcówce spotkania miał świetną okazję do strzelenia zwycięskiego gola, jednak w dogodnej sytuacji w 87 minucie minimalnie przestrzelił Mateusz Chabasiński. Przed rozpoczęciem meczu w imieniu Płockiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej młodzi zawodnicy Mazura otrzymali puchar za zwycięstwo w ubiegłym sezonie w Płockiej Lidze Okręgowej U-19. Pamiątka została wręczona przez Bogdana Gołębiewskiego.

Mazur Gostynin 1:1 Skrwa Łukomie

Bramki: 57' Jakub Kustra (rzut karny) – 14' Jarosław Brzemiński (rzut karny)

Mazur Gostynin: Bartosz Tomczak – Piotr Dutkiewicz, Łukasz Kiełbasa, Patryk Matusiak, Bartosz Dutkiewicz (żółta kartka), Rafał Wilamowski (żółta kartka), Mateusz Ziułkowski, Piotr Wachaczyk (46' Arkadiusz Wróblewski), Patryk Gronalewski, Jakub Kustra (żółta kartka), Przemysław Kamiński (83' Mateusz Chabasiński);

grający trener: Piotr Dutkiewicz, II trener: Jan Błaszczyk, kierownik drużyny: Paweł Kowalski

Skrwa Łukomie: Jakub Zieliński – Jakub Beksa, Jarosław Brzemiński, Mariusz Pesta, Michał Jagodziński, Patryk Karczewski (90' Michał Góralski), Radosław Kowalski, Karol Kalinowski (78' Michał Beksa), Kamil Górecki ( żółta kartka + żółta kartka - 56' czerwona kartka), Mateusz Sadowski (88' Piotr Górecki), Kamil Bonisławski (85' Daniel Kaczmarczyk);

trener: Jacek Beksa

Kolejny mecz seniorów Mazura to pojedynek w okręgowym Pucharze Polski, który odbędzie się w środę 24 sierpnia o godzinie 17.30 w Cieszewie koło Drobina z miejscowym zespołem Wicher Cieszewo.