Podział punktów w meczu na szczycie. Mazur remisuje z Kasztelanem

Opublikowano:
Autor:

Podział punktów w meczu na szczycie. Mazur remisuje z Kasztelanem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościW meczu 5 kolejki piłkarskiej Płockiej Ligi Okręgowej seniorzy Mazura Gostynin zremisowali z Kasztelanem Sierpc 2:2.

Spotkanie Mazura z sierpeckim Kasztelanem było konfrontacją dwóch najlepszych ekip tabeli przed piątą kolejką. Piłkarze gostynińskiego zespołu zaczęli mecz obejmując szybkie prowadzenie, już w 6 minucie po asyście Bartosza Dutkiewicza bramkę z kilku metrów zdobył Jakub Kustra. Było to czwarte trafienie napastnika Mazura w tym sezonie (w czwartym jego występie). Kasztelan nie dawał za wygraną i szybko wyrównał, w 21 minucie piłkę do siatki Mazura skierował głową Damian Kotkiewicz. Tuż przed przerwą Kasztelan objął prowadzenie, w 43 minucie po strzale z dystansu bramkę do szatni zdobył Mateusz Telesiewicz. Zawodnicy Mazura mimo kilku dogodnych sytuacji nie potrafili znaleźć drogi do bramki. Na szczęście  w 75 minucie, po strzale z dystansu Kustry piłkę przed siebie odbił bramkarz Kasztelana, a do niepilnowanej futbolówki dopadł napastnik Mazura Piotr Wachaczyk i skierował ją prosto do bramki.

Remis dwóch najlepszych zespołów w tabeli wykorzystał Amator Maszewo, który został liderem tabeli po zwycięstwie 3:1 ze Świtem Staroźreby. Mazur z 11 punktami w tabeli Płockiej Ligi Okręgowej spadł na trzecią z drugiej pozycji.

Kolejny mecz piłkarze Mazura rozegrają na wyjeździe w ramach rozgrywek Płockiego Pucharu Polski OZPN, w najbliższą środę o godzinie 16:30 w Staroźrebach gostyniński zespół zmierzy się z miejscowym Świtem.

Mazur Gostynin 2:2 Kasztelan Sierpc

Bramki: 6' Jakub Kustra, 75' Piotr Wachaczyk – 21' Damian Kotkiewicz, 43' Mateusz Telesiewicz

Mazur: Bartosz Tomczak – Arkadiusz Wróblewski, Piotr Dutkiewicz, Łukasz Kiełbasa, Bartosz Dutkiewicz (46' Patryk Matusiak), Rafał Wilamowski (67' Piotr Wachaczyk), Mateusz Ziułkowski, Bartłomiej Dębicki, Michał Matecki, Sebastian Surmak, Jakub Kustra; trener: Jan Błaszczyk

Kasztelan: Mateusz Ambrochowicz – Arkadiusz Ambrochowicz (85' Adrian Werner), Michał Siennicki, Bartłomiej Śmigrodzki, Paweł Wojciechowski, Patryk Zieliński, Mateusz Telesiewicz, Damian Majewski – żółta kartka, Łukasz Paczkowski, Damian Kotkiewicz - żółta kartka; trener: Marcin Lig