Reklama

Poezja śpiewana rozbrzmiała w sannickim kościele

Opublikowano:
Autor:

Poezja śpiewana rozbrzmiała w sannickim kościele - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Doroczny koncert w sannickim kościele był wyjątkową ucztą dla ducha. Nie tylko ze względu na doskonały wokal Dominiki Świątek i gitarowy akompaniament Leszka Czajkowskiego. Strofy poezji księdza Jana Twardowskiego zawsze tworzą specyficzny nastrój, a do tego śpiewane…

Doroczny koncert w sannickim kościele był wyjątkową ucztą dla ducha. Nie tylko ze względu na doskonały wokal Dominiki Świątek i gitarowy akompaniament Leszka Czajkowskiego. Strofy poezji księdza Jana Twardowskiego zawsze tworzą specyficzny nastrój, a do tego śpiewane?

Niedzielny spektakl nosił nazwę „Zaufałem drodze”. Tak brzmi tytuł wiersza i tomiku poezji księdza Twardowskiego. Maciej Rayzacher, aktor i reżyser, mówił o księdzu poecie, spotkaniach z nim, poezji, którą tworzył, recytował jego wiersze. Na podstawie biografii, napisanej przez Magdalenę Grzebałkowską pt. „Ksiądz paradoks”, opowiedział o życiu tego wyjątkowego poety.
Dominika Świątek jest nie tylko pieśniarką, komponuje muzykę, współpracuje z Teatrem Hybrydy, z kolei Leszek Czajkowski to poeta, kompozytor, publicysta, bard. Macieja Rayzachera znamy z warszawskich teatrów, słuchowisk radiowych, ról filmowych. Wyreżyserował wiele widowisk plenerowych, spektakli poetyckich.

 

Niedzielne spotkanie było bardzo wzruszające – sceny nakręcone w domu księdza Twardowskiego, jego głos dawno nie słyszany, portrety spod ręki Stanisława Baja – można było poczuć obecność księdza, człowieka wyjątkowo skromnego, pełnego szacunku dla innych.
Gospodarz miejsca, proboszcz sannickiej parafii, ksiądz dziekan Stanisław Dujka prosił, byśmy rzeczywiście szanowali się nawzajem, kochali ludzi „bo tak szybko odchodzą…”, jak pisał ksiądz Jan Twardowski.
Koncerty organizowane przez Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach oraz Towarzystwo im. Fryderyka Chopina wraz z jego sannickim Kołem odbywają się w pierwszą niedzielę miesiąca w sali koncertowej pałacu oraz we wszystkie pozostałe niedziele czerwca, lipca i sierpnia w parkowej muszli koncertowej. Jest też jeden koncert w roku szczególny, który ma miejsce w kościele parafialnym. Tym razem był poświęcony poezji księdza Twardowskiego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE