Reklama

Pogarszają się warunki na drodze. Kierowco, uważaj na pieszych i rowerzystów

Opublikowano:
Autor:

Pogarszają się warunki na drodze. Kierowco, uważaj na pieszych i rowerzystów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Piesi i rowerzyści to grupa szczególnie zagrożona, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Wcześnie zapadający zmrok, opady atmosferyczne lub w ostatnim czasie mgliste dni powodują, że widoczność na drodze bardzo spada, co może przyczynić się do potrącenia pieszego lub zderzenia z rowerzystą.

Piesi i rowerzyści to grupa szczególnie zagrożona, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Wcześnie zapadający zmrok, opady atmosferyczne lub w ostatnim czasie mgliste dni powodują, że widoczność na drodze bardzo spada, co może przyczynić się do potrącenia pieszego lub zderzenia z rowerzystą.

Zła pogoda może w znaczny sposób przyczynić się do tragedii, jednak każdy uczestnik ruchu drogowego może ograniczyć ryzyko. Zarówno kierowcy, jak i piesi oraz rowerzyści zachowując przede wszystkim zdrowy rozsądek mogą zmniejszyć ryzyko wypadku.

Pośpiech, przebieganie przez jezdnię, czy nagłe wchodzenie na przejście dla pieszych to zachowania, które mogą doprowadzić i bardzo często doprowadzają do tragedii. Podobnie jak sytuacje, gdy pieszy porusza się nieoświetloną drogą nie używając odblasków. Przechodzień, który ma na sobie ubranie w szaro-czarnych kolorach i nie używa elementów odblaskowych może nie zostać zauważony do chwili, gdy już dochodzi do wypadku. Stosowanie elementów odblaskowych w różnej formie zwiększają szansę pieszego na uniknięcie potrącenia. Takie same zasady dotyczą rowerzystów, których mimo późnej jesieni wciąż spotyka się na drogach. Niejednokrotnie poruszają się rowerami, które w żaden sposób nie są oświetlone, przez co na drodze mogą zostać niezauważeni. Odpowiedzialność spoczywa również na kierowcach samochodów. Bardzo ważne jest, aby zbliżając się do przejścia dla pieszych zachować szczególną ostrożność.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE