Reklama

Reklama

Pogodne lato w Gorzewie. 3 tysiące dzieci na wypoczynku

Opublikowano: pt, 22 lip 2016 09:20
Autor:

Pogodne lato w Gorzewie. 3 tysiące dzieci na wypoczynku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już około 20 tys. dzieci i młodzieży z Mazowsza wzięło udział w programie "Pogodne Lato". W tym roku do tego grona dołączą kolejne 3 tys. uczestników. Na ich wakacjesamorząd województwa mazowieckiego przeznaczy 1,3 mln zł, a dziś uczestników obozu w Gorzewie odwiedzi marszałek Adam Struzik.

Reklama

Już około 20 tys. dzieci i młodzieży z Mazowsza wzięło udział w programie "Pogodne Lato". W tym roku do tego grona dołączą kolejne 3 tys. uczestników. Na ich wakacje samorząd województwa mazowieckiego przeznaczy 1,3 mln zł, a dziś uczestników obozu w Gorzewie odwiedzi marszałek Adam Struzik.

Tegoroczny projekt "Pogodne Lato" trwa od czerwca 2016 r. do maja 2017 r. Dzięki niemu w te wakacje na letni wypoczynek wyjedzie około 3 tys. dzieci, z czego połowa będzie pochodzić z rodzin niewydolnych wychowawczo. Dla uczestników zostaną zorganizowane zajęcia takie jak: "Bezpieczna droga do szkoły", "Moja pierwsza karta rowerowa" i "Już pływam". Dzieci w wieku 8-15 lat będą wypoczywać w siedmiu stanicach i bazach obozowych w Gorzewie, Słupi, Łąkie Wybudowanym, Lubiatowie, Kątach Rybackich, Białogórze oraz Sztutowie.

"Pogodne lato" to nie tylko możliwość spędzenia dwóch tygodni wakacji poza miejscem zamieszkania i codziennym środowiskiem np. nad morzem czy jeziorem, ale też szansa wzięcia udziału w zajęciach o charakterze terapeutycznym. Są one często potrzebne
młodzieży żyjącej pod presją otoczenia i dorastającej w środowisku, w którym występuje duże ryzyko występowania uzależnień. Dzięki stałej opiece psychologów i terapeutów dzieci będą mogły liczyć na wsparcie nie tylko w trakcie zajęć, ale też poza nimi.

W trakcie wszystkich turnusów przeprowadzony zostanie program profilaktyczno-terapeutyczny promujący zdrowy styl życia i poruszający problematykę uzależnień. Zajęcia realizowane w wakacyjnym otoczeniu zostaną zorganizowane w taki sposób, aby młodzi ludzie poprzez zabawę zdobywali wiedzę i umiejętności na temat zapobiegania chorobom społecznym i cywilizacyjnym. Dowiedzą się, jak radzić sobie w swoim środowisku społecznym, wyrażać własne emocje i asertywnie reagować, a także jak być wytrwałym w pokonywaniu trudności.

Ponadto biorący udział w tym wakacyjnym programie nauczą się aktywnych i ciekawych form spędzania czasu wolnego, nie tylko podczas wakacji, ale też w ciągu roku szkolnego. To już czternasta edycja programu "Pogodne lato". Zadanie w tym roku realizuje
Chorągiew Mazowiecka Związku Harcerstwa Polskiego z siedzibą w Płocku. Wakacje dzieci finansuje samorząd województwa mazowieckiego. W tym roku ich koszt to ponad 1,3 mln zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.