Reklama

Policja kolejny raz przyglądała się przewinieniom pieszych

Opublikowano:
Autor:

Policja kolejny raz przyglądała się przewinieniom pieszych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci z Gostynina wzięli udział w ogólnopolskiej akcji na rzecz Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego. Głównym celem akcji NURD była, jak zawsze, poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

Policjanci z Gostynina wzięli udział w ogólnopolskiej akcji na rzecz Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego. Głównym celem akcji NURD była, jak zawsze, poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. 

Mundurowi z drogówki szczególnie uważnie przyglądali się przejściom przez ruchliwe jezdnie oraz  miejscom, w których doszło do potrącenia pieszego. Zwracali uwagę na zachowanie kierowców względem pieszych i rowerzystów, właściwe zachowanie osób przechodzących przez jezdnie (czy przechodzą na oznakowanych przejściach i stosują się do sygnalizacji świetlnej).
W trakcie akcji zatrzymanych zostało trzynaście osób, które przechodziły przez jezdnię w niedozwolonych miejscach. Cztery z nich ukarane zostały mandatami, w dziewięciu przypadkach skończyło się na pouczeniu.

– Prowadzone cyklicznie akcje mają za zadanie zmniejszanie liczby zdarzeń drogowych oraz uświadamianie uczestnikom ruchu drogowego, jakie zagrożenia mogą występować jeżeli nie są przestrzegane przepisy ustawy prawo o ruchu drogowym – tłumaczy Dorota Słomkowska, rzecznik prasowy gostynińskie policji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE