Reklama

Policja: maj w powiecie gostynińskim był bezpieczny

Opublikowano:
Autor:

Policja: maj w powiecie gostynińskim był bezpieczny - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W maju na terenie powiatu gostynińskiego policjanci przeprowadzili wiele działań ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Były to głównie kontrole trzeźwości kierujących oraz działania polegające na reagowaniu na niebezpieczne zachowania kierowców w rejonach przejść dla pieszych.

W maju na terenie powiatu gostynińskiego policjanci przeprowadzili wiele działań ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Były to głównie kontrole trzeźwości kierujących oraz działania polegające na reagowaniu na niebezpieczne zachowania kierowców w rejonach przejść dla pieszych.

W celu poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie naszego powiatu w maju przeprowadzone były działania „Stop Trzeźwość", w których przebadano 2821 kierujących pod kątem trzeźwości oraz 4 kierujących pod kątem obecności w organizmie narkotyków. W wyniku kontroli nie ujawniono osób nietrzeźwych. Działania prowadzone były w różnych miejscach i o różnym czasie. Polegały na masowych kontrolach kierujących.

Kolejnymi działaniami prowadzonymi w maju była kacja „Bezpieczne przejście, w trakcie których policjanci pełnili służbę w rejonach przejść dla pieszych, zwracali uwagę na właściwe zachowania kierujących wobec pieszych oraz na właściwe zachowania pieszych. Głównym celem była poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych, przywrócenie właściwego znaczenia znaku „przejście dla pieszych", reagowanie na wykroczenia popełniane przez kierujących bezpośrednio przed i na przejściach dla pieszych oraz kształtowanie bezpiecznych zachowań w relacji kierujący – pieszy. Podczas działań policjanci ujawnili kilkanaście wykroczeń, za które sprawcy zostali pouczeni lub ukarani mandatami karnymi.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE