Reklama

Policja w szkole: mundurowi mówili o bezpieczeństwie

Opublikowano:
Autor:

Policja w szkole: mundurowi mówili o bezpieczeństwie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Funkcjonariusze gostynińskiej policji przybyli dziś z wizytą do Zespołu Szkół w Lucieniu. Dzieci i młodzież wizytę mundurowych zawdzięczają kampanii społecznej „Jesteś widoczny jesteś bezpieczny".

Funkcjonariusze gostynińskiej policji przybyli dziś z wizytą do Zespołu Szkół w Lucieniu. Dzieci i młodzież wizytę mundurowych zawdzięczają kampanii społecznej ?Jesteś widoczny jesteś bezpieczny".

Impreza została zorganizowana w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Lucieniu przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny" to akcja promująca noszenie elementów odblaskowych prowadzona przez samorząd województwa mazowieckiego. Każdy z uczniów lucieńskiej szkoły otrzymał zestaw odblaskowy składający się z czterech elementów – dwóch opasek odblaskowych zapinanych na rękę oraz dwóch zawieszek z odblaskami, które można przypiąć do ubrania lub tornistra. Dzięki temu z odblasków będą mogły skorzystać nawet cztery osoby, np. dwoje rodziców i dwoje dzieci.

Uczniowie wzięli również udział w 4 panelach promujących bezpieczeństwo. Pracownicy WORD z Płocka przeprowadzili naukę jazdy po torze rowerowym, ratownicy medyczni omówili zasady udzielania pierwszej pomocy na fantomach, przedstawiciele Automobilklub Polski zaprezentowali wyposażenie kierowcy rajdowego i omówili zasady bezpiecznego zachowania na drogach. Natomiast policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie omówili zagrożenia przedstawione w filmie „...tak chcę być bezpieczny", który składał się z pięciu bloków tematycznych: droga, obcy, pies, fajerwerki, narkotyki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE