Reklama

Policja w trosce o bezdomnych i samotnych

Opublikowano:
Autor:

Policja w trosce o bezdomnych i samotnych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gostynińscy policjanci codziennie kontrolują opuszczone budynki pod kątem przebywania osób bezdomnych i możliwości udzielenia im niezbędnej pomocy. Mundurowi apelują - Jeśli spotkasz bezdomnego potrzebującego pomocy, nie przechodź obojętnie. W mroźne noce o tragedię nietrudno.

Gostynińscy policjanci codziennie kontrolują opuszczone budynki pod kątem przebywania osób bezdomnych i możliwości udzielenia im niezbędnej pomocy. Mundurowi apelują - Jeśli spotkasz bezdomnego potrzebującego pomocy, nie przechodź obojętnie. W mroźne noce o tragedię nietrudno.

W związku z niską temperaturą panującą na zewnątrz, która nie sprzyja osobom pozbawionym dachu nad głową, policjanci kontrolują opuszczone budynki, gdzie mogłyby przebywać osoby bezdomne. Ponadto funkcjonariusze swoimi działaniami objęli osoby starsze samotnie mieszkające, które mogłyby potrzebować pomocy bądź są zagrożone bezdomnością.

Dlatego jeśli znamy kogoś starszego, żyjącego samotnie, nie wstydźmy się sprawdzić i spytać czy potrzebuje naszej pomocy. Należy pamiętać, że są ośrodki i placówki, w których taka osoba otrzyma opiekę i będzie bezpieczna.

Pamiętajmy, też że nie należy przechodzić obojętnie obok takich osób podczas silnych mrozów. Wystarczy wykręcić numer alarmowy 112 lub skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i poinformować policjantów o osobie w potrzebie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE