Reklama

Policja zapowiada kolejną akcję „Pasy”

Opublikowano:
Autor:

Policja zapowiada kolejną akcję „Pasy” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W piątek 4 maja funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie wezmą udział w akcji „Pasy” organizowanej przez mazowiecki Garnizon Policji.

W piątek 4 maja funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie wezmą udział w akcji „Pasy” organizowanej przez mazowiecki Garnizon Policji. 

Celem działań mazowieckiej drogówki ma być poprawa bezpieczeństwa kierowców i pasażerów. Policjanci zapowiadają, że kontrolować będą korzystanie z pasów bezpieczeństwa zarówno przez kierowców, jak i przez pasażerów. Sprawdzą również czy dzieci przewożone są w przeznaczonych do tego fotelikach lub siedziskach.

– Prawidłowo zapięte pasy bezpieczeństwa potrafią uratować nas od kalectwa, a nawet śmierci. Niezapięte lub zapięte nieprawidłowo pasy bezpieczeństwa niejednokrotnie są przyczyną wysokiej śmiertelności i urazów u ofiar wypadków drogowych – przestrzegają organizatorzy akcji „Pasy”. – Wiele zdarzeń drogowych mogłoby się zakończyć tylko zniszczeniami pojazdów, a nie urazami kierujących i pasażerów. Niestety, wciąż zdarzają się kierowcy, którzy lekceważą obowiązek jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa. 

Aby zredukować liczbę kierowców (i pasażerów) jeżdżących bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, w piątek 4 maja drogówka na całym Mazowszu (a więc również WRD KPP Gostynin) będzie zwracać szczególną uwagę na jazdę w zapiętych pasach bezpieczeństwa i na przewożenie dzieci zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Co dzieje się z samochodem i kierowcą w czasie uderzenia w przeszkodę:
- po 0,026 sekundy od wypadku zderzak i przód samochodu jest zgnieciony, a niezapięty pasami kierowca kontynuuje ruch z prędkością 80 km/godz.;
- po 0,039 sekundy kierowca wraz z siedzeniem zostaje uniesiony o 15 cm;
- po 0,044 sekundy uderza klatką piersiową w kierownicę;
- po 0,050 sekundy opóźnienie działające na osobę 80 razy przewyższa masę ciała;
- po 0,068 sekundy ciało kierowcy uderza w deskę rozdzielczą z siłą 6 ton;
- po 0,092 sekundy głowa kierowcy uderza w przednią szybę;
- po 0,100 sekundy, ciało kierowcy po uderzeniu w kolumnę kierownicy, wypada na zewnątrz wybijając przednią szybę – obrażenia powodują śmierć na miejscu!
- po 0,110 sekundy wrak auta zaczyna się cofać;
- po 0,150 sekundy w miejscu wypadku zalega cisza.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE