Reklama

Policjanci dzieciom z okazji Dnia Dziecka

Opublikowano:
Autor:

Policjanci dzieciom z okazji Dnia Dziecka - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ramach corocznych obchodów Dnia Dziecka gostynińscy policjanci chętnie angażują się w różne inicjatywy. Wczoraj mundurowi wspólnie z Urzędem Miasta w Gostyninie zorganizowali imprezę dla gimnazjalistów pn. „Dzień dziecka z PaT-em".

W ramach corocznych obchodów Dnia Dziecka gostynińscy policjanci chętnie angażują się w różne inicjatywy. Wczoraj mundurowi wspólnie z Urzędem Miasta w Gostyninie zorganizowali imprezę dla gimnazjalistów pn. ?Dzień dziecka z PaT-em".

Dzień Dziecka jest dniem szczególnym dla tych młodszych i starszych dzieci. Ale to nie tylko czas zabawy i różnych atrakcji, ale też świetna okazja do rozmów o bezpieczeństwie i pokazywaniu młodym ludziom alternatywnych form spędzania wolnego czasu. Dlatego gostynińscy policjanci, mając na uwadze bezpieczeństwo każdej grupy, chętnie angażują się w różne inicjatywy, albo sami są ich organizatorami. W dniach 30 i 31 maja br. funkcjonariusze uczestniczyli w spotkaniach z przedszkolakami z terenu gminy Sanniki oraz z Przedszkola Miejskiego nr 4 z Gostynina.

Natomiast dzisiaj (01.06.)  Komenda Powiatowa Policji w Gostyninie wspólnie z Urzędem Miasta Gostynina, na terenie Miejskiego Centrum Kultury, zorganizowali dla gimnazjalistów przedsięwzięcie profilaktyczne pn. „Dzień Dziecka z PaT-em". Uczniowie mieli okazję spróbować swoich możliwości w różnych warsztatach tematycznych m.in. bębniarskich, wizażu i stylizacji, tańca, wokalnych, teatralnych, samoobrony, musztry policyjnej, samoobrony, dziennikarsko-telewizyjnych czy rękodzieła. Na zakończenie instruktorzy wraz z uczniami prezentowali nabytą wiedzę na scenie MCK-u. Również uczniowie z I LO PUL z Gostynina, wsparli działania organizatorów i poprowadzili warsztaty z samoobrony. Dodatkowo policjanci w trakcie spotkania zaprezentowali pedagogom z Gimnazjum nr 1 i nr 2 „Edukacyjną Walizkę Narkotykową", która zawiera przedmioty mogące służyć do zażywania, porcjowania, przechowywania i ukrywania narkotyków – tak aby nauczyciele mogli szybko i sprawnie reagować na podejrzane przedmioty swoich uczniów.

Burmistrz Paweł Kalinowski wraz z szefem gostynińskiej Policji insp. Zbigniewem Włodkowskim podziękowali prowadzącym zajęcia, a także obecnej w trakcie imprezy Manager Programu PaT z ramienia Komendy Głównej Policji – Annie Hilaruk.

Na zakończenie uczestnicy odtańczyli PaT-owską „Belgijkę" oraz zajadali się grillowanymi kiełbaskami przygotowanymi przez uczennice Gostynińskiego Centrum Edukacyjnego.

Natomiast już jutro (02.06.) gostynińscy policjanci będą uczestniczyć w obchodach tego wyjątkowego dnia w Punkcie Opieki nad dziećmi do lat 3 „Bajkowy Zakątek" oraz na terenie Domu Dziecka w Gostyninie, gdzie funkcjonariusze wraz z wychowankami rozegrają mecz piłki nożnej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE