Reklama

Policjanci kontra ciemności na drogach

Opublikowano:
Autor:

Policjanci kontra ciemności na drogach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego gostynińskiej komendy w minionym tygodniu, patrolując rejony kościołów przekazywali na ręce niechronionych uczestników ruchu drogowego elementy odblaskowe oraz ulotki. Akcja została zorganizowana w trosce o bezpieczeństwo, ponieważ widoczny pieszy to bezpieczny pieszy.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego gostynińskiej komendy w minionym tygodniu, patrolując rejony kościołów przekazywali na ręce niechronionych uczestników ruchu drogowego elementy odblaskowe oraz ulotki. Akcja została zorganizowana w trosce o bezpieczeństwo, ponieważ widoczny pieszy to bezpieczny pieszy.

Okres przedświąteczny to większy ruch pieszych w rejonie kościołów. Najczęściej są to godziny poranne i wieczorowe, kiedy to odbywają się roraty lub rekolekcje, a na drogach nadal jest ciemno i piesi są niewidoczni dla kierujących. Funkcjonariusze w trakcie służby, w rejonach kościołów, rozdawali niechronionym uczestnikom ruchu drogowego elementy odblaskowe, by Ci byli widoczni. Mundurowi przypominali dzieciom, ale przede wszystkim dorosłym, że noszenie elementów odblaskowych jest nie tylko obowiązkiem, ale też głosem rozsądku na drodze.

Były to kolejne działania policjantów z drogówki mające na celu uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego zagrożenia, przypomnieć obowiązujące przepisy oraz zmierzające do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach.

PRZYPOMINAMY!

Pieszy korzystający z elementów odblaskowych jest widoczny z odległości ok. 150 m, a gdy ich nie posiada, wówczas jest widziany zaledwie z odległości ok. 30-40 m. To pokazuje, że nawet niewielki odblask może realnie uratować komuś życie! Chcesz bezpiecznie wrócić do domu – NOŚ ODBLASKI!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE