Reklama

Policjanci mówią NIE przemocy

Opublikowano:
Autor:

Policjanci mówią NIE przemocy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Białe wstążki, jako symbol sprzeciwu wobec stosowania przemocy, zawiesili na piersi funkcjonariusze KPP Gostynin, którzy włączyli się do międzynarodowej kampanii pn. „16 Dni Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć”.

Białe wstążki, jako symbol sprzeciwu wobec stosowania przemocy, zawiesili na piersi funkcjonariusze KPP Gostynin, którzy włączyli się do międzynarodowej kampanii pn. „16 Dni Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć”.

Kampania rozpoczęła się 25 listopada i potrwa do 10 grudnia. Głównym jej celem jest uświadomienie różnym grupom społecznym jak ważny jest głos solidarności z ofiarami oraz wyrażenie zdecydowanego sprzeciwu w kwestii przemocy. Symbolem kampanii została biała wstążka. Ozdabiający nią swój ubiór mężczyźni deklarują nie tylko wyrzeczenie się przemocy, ale także reagowanie na jej przejawy.

Również policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie solidaryzując się z ideą kampanii zawiesili białą wstążkę na mundurach i ubraniach. W ten sposób przekazując wyrazy poparcia i solidarności, ale też swój sprzeciw wobec przemocy stosowanej względem kobiet.

Okres międzynarodowej kampanii wypada pomiędzy 25 listopada, Międzynarodowym Dniem Przeciw Przemocy Wobec Kobiet, a 10 grudnia czyli Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka, aby symbolicznie zaznaczyć związek pomiędzy przemocą wobec kobiet a naruszaniem praw człowieka i by podkreślić, iż przemoc wobec kobiet jest pogwałceniem praw człowieka.

W obrębie tych 16 dni mieści się także m.in. 1 grudnia, światowy Dzień AIDS, oraz 6 grudnia, rocznica masakry w Montrealu, gdzie 25-letni mężczyzna, Marc Lepine, zastrzelił 14 kobiet i ranił 13 innych osób: 9 kobiet i 4 mężczyzn w budynku Politechniki w Montrealu. Był to przejaw dyskryminacji wobec studiujących kobiet.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE