Reklama

Policjanci po raz kolejny zadbają o bezpieczeństwo pieszych

Opublikowano:
Autor:

Policjanci po raz kolejny zadbają o bezpieczeństwo pieszych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś policjanci gostynińskiej drogówki włączą się w ogólnokrajowe działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych użytkowników dróg.

Dziś policjanci gostynińskiej drogówki włączą się w ogólnokrajowe działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych użytkowników dróg.

Okres zimowy jest szczególnym czasem, gdy zwiększone jest zagrożenie zdarzeniami z udziałem pieszych i rowerzystów. Szybko zapadający zmrok, opady deszczu lub śniegu w znacznym stopniu zmniejszają widoczność niechronionych użytkowników dróg. Policjanci w trakcie prowadzonych działań będą zwracali uwagę na to, czy piesi korzystają z obowiązkowych elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym, stosują się do przepisów ruchu drogowego, a także czy rowerzyści mają sprawne oświetlenie swojego jednośladu. Ponadto funkcjonariusze będą zatrzymywać kierowców, których postępowanie na drogach zagraża bezpieczeństwu niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności poprzez parkowanie w rejonie przejść dla pieszych czy wyprzedzanie na pasach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE