Reklama

Policjanci skontrolują prawidłowe ustawienie świateł

Opublikowano:
Autor:

Policjanci skontrolują prawidłowe ustawienie świateł  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W dniach od 28 listopada do 17 grudnia br. policjanci gostynińskiej drogówki przeprowadzą działa prewencyjno-kontrolne pn. „Twoje światła – twoje bezpieczeństwo” mające na celu zmobilizowanie właścicieli pojazdów do systematycznej kontroli prawidłowego oświetlenia pojazdów.

W dniach od 28 listopada do 17 grudnia br. policjanci gostynińskiej drogówki przeprowadzą działa prewencyjno-kontrolne pn. ?Twoje światła ? twoje bezpieczeństwo? mające na celu zmobilizowanie właścicieli pojazdów do systematycznej kontroli prawidłowego oświetlenia pojazdów.

W okresie jesienno-zimowym prawidłowe oświetlenie pojazdów nabiera szczególnego znaczenia z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne. Właściwy zasięg pola oświetlanego przez reflektory pojazdu jest determinowany ich ogólnym stanem technicznym tj. odpowiednie ustawienie wysokości świateł, prawidłowy rozkład granicy światła i cienia czy natężenie emitowanego światła. Ich prawidłowe działanie ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo kierujących, jak też pieszych na drogach.
Z związku z tym gostynińscy policjanci w trakcie kontroli, przy zauważalnych nieprawidłowościach, będą kierować kierujących na stacje diagnostyczne celem dokonania kontroli oświetlenia pojazdu.

Dzięki zaangażowaniu miejscowych stacji kontroli pojazdów, takie bezpłatne kontrole, mogą również przeprowadzić sami właściciele w dniach trwania działań „Twoje światło – twoje bezpieczeństwo” od 28.11.-17.12.2017 r. w:
- Podstawowej Stacji Kontroli Pojazdów przy ul. Kościuszki 18 w Gostyninie,
- Stacji Obsługi i Kontroli Pojazdów ul. Krośniewicka 5 w Gostyninie.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE