Reklama

Reklama

Policjanci sprawdzają przestrzeganie wprowadzonych obostrzeń

Opublikowano: pon, 12 paź 2020 10:52
Autor:

Policjanci sprawdzają przestrzeganie wprowadzonych obostrzeń - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miniony weekend to czas wytężonej pracy dla policjantów, którzy sprawdzali przestrzeganie wprowadzonych obostrzeń i stanowczo reagowali wobec osób, które nie stosowały się do wprowadzonych przepisów. Tylko w ciągu 2 dni ukarano mandatami karnymi 846 osób, a wobec 221 skierowano do sądu wnioski o ukaranie. W rażących przypadkach łamania obowiązków policjanci informowali służby sanitarne. Nie ma tolerancji dla osób świadomie łamiących przepisy wprowadzone w trosce o zdrowie i życie nas wszystkich!

Reklama

Miniony weekend to czas wytężonej pracy dla policjantów, którzy sprawdzali przestrzeganie wprowadzonych obostrzeń i stanowczo reagowali wobec osób, które nie stosowały się do wprowadzonych przepisów. Tylko w ciągu 2 dni ukarano mandatami karnymi 846 osób, a wobec 221 skierowano do sądu wnioski o ukaranie. W rażących przypadkach łamania obowiązków policjanci informowali służby sanitarne. Nie ma tolerancji dla osób świadomie łamiących przepisy wprowadzone w trosce o zdrowie i życie nas wszystkich!

Od 10 października 2020 roku na terenie Polski obowiązują nowe przepisy dotyczące walki z pandemią. Celem wprowadzonych obostrzeń jest troska o zdrowie i życie obywateli. Nadal najskuteczniejszą metodą walki z pandemią pozostaje dystans społeczny i ograniczenie kontaktów międzyludzkich. Zasłanianie ust i nosa oraz dbałość o higienę pozwala uchronić przed wirusem siebie, ale też inne osoby z naszego otoczenia. W tych trudnych czasach należy wykazać się odpowiedzialnością i zadbać o nasze wspólne bezpieczeństwo. Proste prewencyjne działania mogą przyczynić się do ograniczenia rozprzestrzeniania się zakażeń, dlatego warto je wdrażać i stosować.

W weekend zwiększona ilość policyjnych patroli sprawdzała, jak wprowadzone obostrzenia przestrzegane są na Mazowszu. Funkcjonariusze reagowali i będą stanowczo reagować na wszelkie przypadki naruszenia prawa, aby w ten sposób zadbać o bezpieczeństwo i zdrowie nas wszystkich. Z policyjnych radiowozów nadawane są komunikaty informujące o zasadach zachowania w dobie pandemii. Podczas prowadzonych kontroli mundurowi uświadamiają, jak ważne jest przestrzeganie obostrzeń, a wobec osób, które nie stosują się do obowiązków stosują postępowanie mandatowe lub kierują sprawę do sądu. Tylko w ciągu 2 dni ukarano mandatami karnymi 846 osób, a wobec 221 skierowano do sądu wnioski o ukaranie, niemal 400 osób zostało pouczonych. W rażących przypadkach łamania przepisów o sytuacji informowane są służby sanitarne, które wdrażają postępowanie administracyjne, mogące zakończyć się nałożeniem kary finansowej sięgającej nawet 30 tys. zł.

W całym kraju wprowadzona została strefa żółta, jednak powiat szydłowiecki znalazł się w strefie czerwonej. Tam obowiązują dodatkowe rygory, dlatego m.in. do sprawdzania ich przestrzegania skierowani zostali dodatkowi policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Radomiu. Wspierają oni szydłowieckich funkcjonariuszy m.in. w kontrolowaniu obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.