Reklama

Policjanci szkolili nauczycieli i dyrektorów

Opublikowano:
Autor:

Policjanci szkolili nauczycieli i dyrektorów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości "Wtargnięcie napastnika do szkoły" - to temat przewodni cyklu szkoleń, które gostynińscy policjanci prowadzą dla dyrektorów, nauczycieli i pracowników placówek oświatowych. Na spotkaniu omówione została również Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, która od 20 września jest dostępna dla mieszkańców naszego powiatu.

"Wtargnięcie napastnika do szkoły" - to temat przewodni cyklu szkoleń, które gostynińscy policjanci prowadzą dla dyrektorów, nauczycieli i pracowników placówek oświatowych. Na spotkaniu omówione została również Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, która od 20 września jest dostępna dla mieszkańców naszego powiatu.

Wczoraj w Zespole Szkół w Pacynie odbyło się szkolenie dotyczące postępowania w sytuacji wtargnięcia napastnika na teren szkoły. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji założeń "Narodowego Programu Antyterrorystycznego na lata 2015-2019". Policjantka wyjaśniała dyrektorom i nauczycielom w jaki sposób należy zachować się w sytuacji zdarzenia o charakterze terrorystycznym jak np. wtargnięcie napastnika na teren obiektu czy znalezienia pakunku niewiadomego pochodzenia.

Druga część spotkania dotyczyła celów i praktycznego funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.  Zebranym tłumaczono, że oni również mają znaczący wpływ na bezpieczeństwo w swoim miejscu zamieszkania, a zagrożenia z jakimi na co dzień się spotykają mogą zaznaczać na mapie. Policjantka tłumaczyła, że aplikacja nie służy zgłaszaniu pilnych interwencji, a jest formą zasygnalizowania służbom przypadków naruszeń przepisów prawa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE