Reklama

Policjanci szkolili się z pierwszej pomocy

Opublikowano:
Autor:

Policjanci szkolili się z pierwszej pomocy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci gostynińskiej komendy szkolili się z zakresu udzielania pierwszej pomocy medycznej. Mundurowi mieli okazję przypomnieć sobie i utrwalić zasady, których znajomość nie raz przydaje się w służbie w różnych sytuacjach, a nierzadko również poza nią.

Policjanci gostynińskiej komendy szkolili się z zakresu udzielania pierwszej pomocy medycznej. Mundurowi mieli okazję przypomnieć sobie i utrwalić zasady, których znajomość nie raz przydaje się w służbie w różnych sytuacjach, a nierzadko również poza nią.

Służba to przede wszystkim troska o bezpieczeństwo innych nawet z narażeniem życia. To również umiejętność radzenia sobie w kryzysowych sytuacjach. Zdarza się, że policjanci jako pierwsi przyjeżdżają na miejsce np. wypadku drogowego. Wtedy ratują życie, udzielają pierwszej pomocy i reanimują poszkodowane osoby do czasu przybycia wykwalifikowanych służb medycznych.
Wczoraj (16.03.) w gostynińskiej komendzie policji rozpoczął się cykl szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia prowadzili funkcjonariusze naszej komendy: sierż.szt. Żaneta Kołodziejska i sierż.szt. Marcin Lewandowski. Po krótkim wykładzie policjanci prezentowali praktyczne umiejętności udzielania pomocy osobie poszkodowanej. Instruktorzy najpierw pokazywali jak należy prawidłowo wykonywać czynności ratownicze, a następnie uczestnicy szkolenia w sposób praktyczny doskonalili swoje umiejętności. Zajęcia odbywały się przy użyciu fantomu, tak aby w sposób jak najbardziej realny odwzorować udzielanie pomocy poszkodowanym.
Instruktorzy podkreślali, że gdy osoba potrzebuje pomocy, najważniejsze jest wezwanie lekarza. Należy to robić zawsze i natychmiast, bo ta czynność jest również udzieleniem pomocy. Kolejną ważną czynnością jest udrożnienie dróg oddechowych, aby nie doprowadzić do uduszenia i niedotlenienia mózgu. Jeżeli poszkodowany nie oddycha niezwłocznie należy podjąć resuscytację, co również w dniu wczorajszym ćwiczyli funkcjonariusze.
Pamiętajmy podczas działań ratowniczych najważniejsze są pierwsze minuty. Gdy dojdzie do nagłego zatrzymania krążenia, to po ok. 4 minutach dochodzi do nieodwracalnych zmian w komórkach mózgu. W takich sytuacjach każda minuta udzielanej pomocy może uratować życie osobie poszkodowanej. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE