Reklama

Policyjna akcja "Telefony " w powiecie gostynińskim. Posypały się mandaty

Opublikowano:
Autor:

Policyjna akcja "Telefony " w powiecie gostynińskim. Posypały się mandaty - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie we wtorek 24 kwietnia przyglądali się bacznie kierowcom korzystającym w trakcie jazdy z telefonów komórkowych.

 

 

Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie we wtorek 24 kwietnia przyglądali się bacznie kierowcom korzystającym w trakcie jazdy z telefonów komórkowych. 

Mundurowi z Gostynina włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Telefony”, podczas której policjanci podczas kontroli drogowych przypominali, jak poważne mogą być konsekwencje niewłaściwego korzystania z telefonów komórkowych podczas jazdy samochodem. 

– Nieprzepisowe korzystanie z tego urządzenia podczas prowadzenia samochodu sześciokrotnie zwiększa ryzyko wypadku – mówi Dorota Słomkowska, rzecznik prasowy KPP Gostynin.

Podczas wtorkowej akcji policjanci z Gostynina ujawnili czterech kierowców, którzy prowadząc pojazd, niezgodnie z przepisami korzystali z telefonów komórkowych. Trzy osoby zostały ukarane mandatami, a w jednym przypadku skończyło się na pouczeniu.

– Zgodnie z prawem o ruchu drogowym kierującemu pojazdem zabrania się korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku – przypomina Dorota Słomkowska. – Akcja "Telefony" ma na celu zmniejszenie liczby zdarzeń na drogach, do których dochodzi przez nieuwagę kierowców skupionych na obsłudze telefonu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE