Reklama

Policyjne działania „SMOG”

Opublikowano:
Autor:

Policyjne działania „SMOG” - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W miniony wtorek, policjanci z gostynińskiej drogówki przeprowadzili działania o nazwie \"SMOG\". Celem akcji było wyeliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie szczególnie z nadmierną emisją spalin.

W miniony wtorek, policjanci z gostynińskiej drogówki przeprowadzili działania o nazwie "SMOG". Celem akcji było wyeliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie szczególnie z nadmierną emisją spalin.

Działania „SMOG” mają na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego niesprawnych pojazdów zagrażających bezpieczeństwu oraz nadmiernie zanieczyszczających środowisko naturalne. Akcja ma również charakter edukacyjny. Pamiętajmy, że transport, przyczynia się do pogorszenia jakości powietrza. Funkcjonariusze przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to również „zasługa” niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.
Podczas wczorajszych działań policjanci skontrolowali 20 samochodów oraz zatrzymali dwa dowody rejestracyjne.
Zgodnie z art. 132 ust. 1 pkt 1 lit. c ustawy - Prawo o ruchu drogowym, w przypadku stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd narusza wymagania ochrony środowiska, policjant ma obowiązek zatrzymać dowód rejestracyjny.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE