Reklama

Policyjne patrole na ulicach Gostynina

Opublikowano:
Autor:

Policyjne patrole na ulicach Gostynina - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W weekend w Gostyninie możemy dostrzec policyjne patrole na ulicach miasta. Są to mundurowi zarówno z Gostynina, jak i z Płocka. Wzmożona czujność policji ma poprawić bezpieczeństwo mieszkańców, szczególnie w wieczornych porach.

W weekend w Gostyninie możemy dostrzec policyjne patrole na ulicach miasta. Są to mundurowi zarówno z Gostynina, jak i z Płocka. Wzmożona czujność policji ma poprawić bezpieczeństwo mieszkańców, szczególnie w wieczornych porach.

Wzmożone patrole policji w Gostyninie mają na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa w mieście. Funkcjonariusze z Płocka i Gostynina najczęściej patrolują mniej oświetlone osiedla, na których można spotkać grupy ludzi. Jak na policję podczas weekendu reagują sami mieszkańcy?
Można powiedzieć, że Gostynianie mają różne zdania na ten temat. Jedni uważają, że funkcjonariusze podchodzą do osób, którzy nikomu nie robią krzywdy, natomiast do tych, na których powinni skupić większą uwagę, nawet nie podejdą. Spotkaliśmy się również z opinią mieszkanki osiedla Wspólnej, która w pełni popiera wzmożone policyjne patrole w piątki i w soboty, jednak nigdy nie widziała żadnego patrolu na swoim osiedlu, a sama po zmroku boi się wychodzić z domu:
- W pełni popieram to, aby policyjne patrole czuwały nad bezpieczeństwem na ulicach. Powinni oni jednak przyjrzeć się osiedlu przy Wspólnej, jest tam zazwyczaj masa osób w weekendy, piją, krzyczą.. i nikt z tym nic nie robi - opowiada mieszkanka Gostynina.

O pracy funkcjonariuszy wypowiedział się również jeden z mieszkańców osiedla przy ul. Wojska Polskiego:
- Widziałem chyba dwa tygodnie temu dwóch policjantów przy moim bloku, którzy podeszli do kilku chłopaków. Byli oni cicho i nie spożywali alkoholu. W zasadzie to nie wiem, czemu akurat nimi się zainteresowali, ponieważ kilka godzin później słyszałem już rozbijanie butelek i krzyki. Nie byli to CI sami chłopacy, więc szkoda, że wtedy na osiedlu nie było żadnego patrolu - opowiada starszy mężczyzna.

Mieszkanka osiedla Bema jest zadowolona z pracy gostynińskiej policji, która dba o bezpieczeństwo na jej osiedlu. Pani Maria przekonuje, że w sytuacjach, gdy widzi pod blokiem głośno zachowujących się ludzi i spożywających alkohol, dzwoni po policję i po chwili już są na miejscu. Kobieta docenia pracę mundurowych, ponieważ jak sama podkreśla, gdyby nie oni, po 20 nie mogłaby wyjść z domu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE