Reklama

Polisa dla dziecka - co wybrać?

Opublikowano:
Autor:

Polisa dla dziecka - co wybrać? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Każdy kochający rodzic chciałby, aby jego dziecko było zawsze zdrowe i bezpieczne, a w przyszłości ukończyło dobre studia, jeździło bezpiecznym samochodem czy kupiło mieszkanie bez konieczności brania kredytu na całe życie. Jednym ze sposobów zarówno na czas obecny, jak i na przyszłość – jest ubezpieczenie na życie.

Każdy kochający rodzic chciałby, aby jego dziecko było zawsze zdrowe i bezpieczne, a w przyszłości ukończyło dobre studia, jeździło bezpiecznym samochodem czy kupiło mieszkanie bez konieczności brania kredytu na całe życie. Jednym ze sposobów zarówno na czas obecny, jak i na przyszłość – jest ubezpieczenie na życie.

Ubezpieczenie dzieci może mieć różne formy, jak i zakres działania oraz ochrony i to od nas – rodziców – zależy w jakim stopniu ubezpieczymy dziecko.

Można zdecydować się na polisę posagową, ubezpieczenie NNW lub zakup polisy rodzinnej, w której można zabezpieczyć również swoje dzieci według własnych oczekiwań. Dziecko można również włączyć w ubezpieczenie grupowe, jeśli taką możliwość posiadamy w pracy.

Dobrze wybrana polisa na życie dla dziecka z www.ubezpieczeniaonline.pl będzie świetną inwestycją w bezpieczeństwo i przyszłość naszego dziecka.

Polisa posagowa – ochrona i oszczędzanie w jednym

Ubezpieczenie posagowe to rodzaj polisy o długoterminowej umowie. Przeważnie podpisuje się umowę z ubezpieczycielem na okres od 5 do 25 lat. Gdy dziecko staje się dorosłe, ubezpieczyciel wypłaca zgromadzoną sumę ubezpieczenia.

Sumę ubezpieczenia dziecko może przeznaczyć na swoje pierwsze dorosłe decyzje:

  • wyjazd na studia,
  • rozwijanie swoich pasji,
  • podróż zagraniczną,
  • wkład własny na zakup mieszkania,
  • sfinansowanie ślubu.
Przez cały czas trwania umowy rodzic (może to być również opiekun jak i osoba pełnoletnia występująca w roli fundatora) zobowiązuje się do płacenia składek miesięcznych. Mogą one być również kwartalne, półroczne lub roczne – według ustaleń przy zawieraniu umowy.

Polisa posagowa daje dziecku ochronę m.in. na wypadek śmierci rodzica. W takiej sytuacji ubezpieczyciel zobowiązuje się do regularnie wypłacanej renty aż do chwili, gdy dziecko osiągnie pełnoletność.

Ile kosztuje polisa posagowa?

Towarzystwo ubezpieczeniowe Warta w swojej ofercie przedstawia program Warta Posag, w której minimalna składka miesięczna wynosi 100 zł. Częstotliwość płacenia składek można dobrowolnie dopasować do własnych możliwości. Podobnie jak z ustaleniem proporcji składki – między częścią „ochronną” a częścią „oszczędnościową”. Warta przewiduje również możliwość zawieszenia składek na czas, w którym przytrafią nam się problemy zdrowotne lub finansowe, o czym warto pamiętać.

Z kolei towarzystwo ubezpieczeniowe AXA przygotowało w swojej ofercie program Plan Elastyczny. Jest to ubezpieczenie, które może być również długofalowe, za to posiada szeroki zakres zakupienia umów dodatkowych, co zwiększa zakres ochrony dziecka. Dzięki temu można oczekiwać odszkodowania z tytułu pobytu w szpitalu, zabiegu chirurgicznego, urazu ciała czy trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Ubezpieczenie NNW – indywidualne lepsze niż szkolne

Większość rodziców uważa, niestety błędnie, że wykupienie w szkole ubezpieczenie NNW w zupełności dziecku wystarczy.

Ubezpieczenia, które są wykupowane w placówce szkolnej najczęściej mają wąski zakres działania, niską sumę ubezpieczenia, jak również niską składkę, która przyczynia się do ostatecznego wyboru polisy.

Polisa NNW pozwala kompleksowo chronić nasze dziecko, można oczekiwać odszkodowania w sytuacjach wypadku, urazu ciała, nagłej poważnej choroby czy pobytu w szpitalu.

Lepszym rozwiązaniem jest wykupienie indywidualnej polisy NNW dla dziecka (z możliwością ustalania zakresu i sumy ubezpieczenia), czy po prostu włączenie dziecka do polisy rodzinnej jako współubezpieczonego. Wtedy dziecko jest chronione finansowo na te same zdarzenia co ubezpieczony rodzic. Albo może skorzystać z wybranych dodatków (np. zamiast poważnego zachorowania jak zawał serca, trafniejszym rozszerzeniem będzie wypadek komunikacyjny czy assistance medyczne).

Ile kosztuje ubezpieczenie NNW?

Koszt zakupu ubezpieczenia NNW jest znacznie niższy niż z w przypadku polisy posagowej, głównie dlatego, że to produkt o niższej sumie ubezpieczenia.

Ceny składek w przypadku polis NNW zaczynają się od 20-30 zł i rosną wraz z zakupem umów dodatkowych. Rozszerzanie ochrony jest dobrowolne i można wybierać tylko te rozszerzenia, które w naszym odczuciu są niezbędne.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze polisy dla dziecka?

Przede wszystkim ważne jest to, gdzie kupujemy ubezpieczenie na życie. Dobra może być zatem polisa na życie z www.ubezpieczeniaonline.pl, ponieważ strona jest opracowana przez specjalistów branży ubezpieczeniowej, a ponadto uzupełniana jest na bieżąco o sprawdzone informacje.

Ważne jest również porównanie przed zakupem wybranej przez nas oferty z innymi dostępnymi na rynku. Z całą pewnością dobrze jest sprawdzić wysokość sumy ubezpieczenia oraz wysokość procenta, jaki przysługuje za określone zdarzenia.

Nie bez znaczenia przy wyborze jednej z kilku polis w porównywarce są wyłączenia z odpowiedzialności. Są to sytuacje, w których ubezpieczyciel ma prawo na odmówienie wypłacenia odszkodowania jak chociażby uraz, do którego doszło w wyniku działań terrorystycznych. Znajdziemy je w dokumencie OWU – dla każdej polisy z osobna.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE