Reklama

Pomoc dla potrzebujących – i Ty możesz zostać św Mikołajem

Opublikowano:
Autor:

Pomoc dla potrzebujących – i Ty możesz zostać św Mikołajem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dużymi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, jednak ten czas nie dla wszystkich zapowiada się radośnie. Wystarczy rozejrzeć się dookoła, aby dostrzec wiele potrzebujących rodzin. Aby te święta stały się dla wszystkich wyjątkowe, każda osoba o dobrej woli może włączyć się w akcję ,,Świąteczny podarunek’’.

Dużymi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, jednak ten czas nie dla wszystkich zapowiada się radośnie. Wystarczy rozejrzeć się dookoła, aby dostrzec wiele potrzebujących rodzin. Aby te święta stały się dla wszystkich wyjątkowe, każda osoba o dobrej woli może włączyć się w akcję ,,Świąteczny podarunek??.

Akcja pod patronem starosty gostynińskiego ma charakter pomocy rzeczowej, będącej odpowiedzią na konkretne potrzeby rodzin. Każdy może pomóc, kupując w ramach świątecznego podarunku rzeczy potrzebne na co dzień, które okażą się przydatne dla potrzebujących. Katalog rzeczy, którymi można się podzielić jest bardzo szeroki. Mogą to być: artykuły żywnościowe, chemia gospodarcza, zabawki, ubrania oraz inne przedmioty pierwszej potrzeby. Zebrana pomoc trafi tuż przed Świętami Bożego Narodzenia do pięciu rodzin z terenu powiatu gostynińskiego znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej i materialnej. Zbiórka darów będzie prowadzona przez wolontariuszy gostynińskich w większych placówkach handlowych na terenie Gostynina, w terminie: 3, 10 oraz 17 grudnia. Wolontariusze zostaną wyposażeni w identyfikatory, a kosze do których będzie można wrzucać produkty opatrzone będą logo akcji. Dary można zostawiać również w Starostwie Powiatowym w Gostyninie przy ul. Dmowskiego 13.

Wykaz najpilniejszych potrzeb zgłoszonych przez rodziny wytypowane do objęcia pomocą w ramach Świątecznego Podarunku:

- artykuły żywnościowe o długim terminie przydatności
- artykuły chemiczne
- artykuły dla 1-miesięcznego dziecka:
ubranka, środki pielęgnacyjne, mleko NAN od urodzenia, pieluszki
- zabawki dla dzieci w wieku od urodzenia do 14 lat
- odzież: 

ubrania dziewczęce w rozmiarze 68 cm, 116 cm i 130 cm, 
buty dziewczęce w rozmiarze 28 i 32,
ubrania chłopięce w rozmiarze 122 cm i 146 cm, 164 cm , 177 cm.
buty chłopięce w rozmiarze 30 i 39, 40, 43-44, 
kurtka damska w rozmiarze 152 cm,
buty damskie w rozmiarze 39, 
kurtka męska na wzrost 176 cm,
buty męskie w rozmiarze 45 cm,
ubrania damskie w rozmiarze XL,
- inne artykuły: koce, pościel, ręczniki kołdry, poduszki, sztućce, talerze, biurko, fotel obrotowy, pralka, łóżko piętrowe.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE