Reklama

Pomoc dla rodzin z Gostynina, jak zadbać o chore dziecko?

Opublikowano:
Autor:

Pomoc dla rodzin z Gostynina, jak zadbać o chore dziecko? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W połowie listopada w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyninie odbyło się szkolenie dla rodzin zastępczych oraz osób współpracujących z rodzinami wychowującymi dzieci z zespołem FAS.

W połowie listopada w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyninie odbyło się szkolenie dla rodzin zastępczych oraz osób współpracujących z rodzinami wychowującymi dzieci z zespołem FAS.

Na szkoleniach dr n. med. Krzysztof Liszcz dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem pracy z dziećmi z FAS i FASD. Jest to choroba, która wywołuje zaburzenia fizyczne i neurologiczne. Jeden z ważniejszych tematów dotyczył prezentacji szkód zdrowotnych u dzieci, których matki spożywają alkohol w ciąży. Na zebraniu doktor wyjaśnił również zgromadzonym gościom jakie emocje towarzyszą chorym na FASD. Uczestnicy szkolenia mogli wysłuchać doktora Krzysztofa Liszcza, który opowiadał o swoich doświadczeniach, gdyż na co dzień wychowuje on dzieci z FAS. Słuchacze zostali wzmocnieni nadzieją, że każdy może poszukiwać dobra w dzieciach, stawiać wymagania możliwe do udźwignięcia i w ten sposób kreować poczucie sukcesu i radości z nieustannego rozwoju. W spotkaniu wzięło udział 30 osób.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE