Reklama

Reklama

Będzie nowy Dom Dziecka w Gostyninie. Podpisano umowę na dofinansowanie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiały prasowe

Będzie nowy Dom Dziecka w Gostyninie. Podpisano umowę na dofinansowanie - Zdjęcie główne

foto Materiały prasowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nieruchomości przy ul. Iwaszkiewicza i Ozdowskiego w Gostyninie wkrótce zmienią się nie do poznania. Dzięki dofinansowaniu z samorządu Mazowsza budynki zostaną zaadaptowane na potrzeby nowej placówki opiekuńczo-wychowawczej. Podpisano już umowę w tej sprawie.

Reklama

Pieniądze na ten cel pochodzą z instrumentu wsparcia równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego. To w jego ramach samorząd Mazowsza przeznaczył 151 mln zł na różne projekty. Jest to rekordowa kwota, z której ponad 95 mln zł to pieniądze dla samorządów lokalnych.

– Podpisaliśmy dziś umowę na dofinansowanie w wysokości 3,6 mln złotych dla powiatu gostynińskiego – mówił Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. - To projekt szczególny, gdyż pozwoli zapewnić odpowiednie warunki do życia i nauki wychowankom domu dziecka Bratoszewo – dodał.

Jak podkreślał Adam Orliński, wiceprzewodniczący mazowieckiego semiku, rola programów wsparcia jest nieoceniona - szczególnie dla mniejszych gmin i miejscowości. 

– Instrument wsparcia zadań ważnych to szereg bardzo różnorodnych projektów – tłumaczył Orliński. - Rozbudowa dróg, ochrona środowiska, rewitalizacje parków i rynków, ale nie tylko. Wsparcie placówki wychowawczej w Gostyninie to przykład, który pokazuje, że te środki czynią wiele dobrego – podkreślał.

Tym razem pieniądze zostaną przeznaczone jako dofinansowanie do budowy nowego ośrodka opiekuńczo-wychowawczego. Jak tłumaczono podczas konferencji prasowej, dotychczasowa placówka, która mieści się przy ul. Zazamcze 26 w Gostyninie, nie spełnia wymaganych standardów. W tej chwili przebywa w niej 20 wychowanków, a zgodnie z obowiązującymi od 2020 roku przepisami limit to 14 podopiecznych. Właśnie dlatego postanowiono działać.

Starosta gostyniński, Arkadiusz Boruszewski, pozyskał od Skarbu Państwa nieruchomość położoną przy ul. Iwaszkiewicza i postanowił ją wyremontować oraz przeznaczyć właśnie na cel placówki opiekuńczo-wychowawczej. 

– Za nową lokalizacją przemawia jej usytuowanie w środkowej części miasta, w sąsiedztwie szkoły, zakładu opieki zdrowotnej, miejskiego centrum kultury – mówił starosta. - Planujemy również utworzenie placu zabaw oraz przestrzenni rekreacyjnej dla dzieci – dopowiadał.

Na tym jednak nie koniec. Prace budowlano-remontowe będą przeprowadzone także w budynku przy ul. Ozdowskiego. Znajdą się w nim pomieszczenia administracyjno-biurowe stanowiące zaplecze placówki Domu Dziecka z ul. Iwaszkiewicza. 

Zakres planowanych prac jest ogromny. Roboty będą polegały na przygotowaniu i dostosowaniu pomieszczeń biurowych i służących pomocy specjalistycznej (w tym gabinet psychologa, psychoterapeuty, pedagoga) wraz z wymianą istniejących instalacji technicznych oraz zagospodarowaniem terenu. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Inwestycja zaplanowana jest na lata 2021-2022. Jej całkowity koszt to 6 mln zł. Samorząd Mazowsza przeznaczy na ten cel 3,6 mln zł.

Artykuł pochodzi z portalu portalplock.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy