Reklama

Poprawa jakości powietrza w Gostyninie: ponad 40 domów z nowymi piecami

Opublikowano:
Autor:

Poprawa jakości powietrza w Gostyninie: ponad 40 domów z nowymi piecami - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W zeszły piątek władze miasta złożyły wniosek do WFOŚiGW o dofinansowanie na wymianę starych pieców węglowych, które znacznie zanieczyszczają powietrze w Gostyninie. Wstępna wymiana pieców planowana jest w 42 domach na terenie miasta.

W zeszły piątek władze miasta złożyły wniosek do WFOŚiGW o dofinansowanie na wymianę starych pieców węglowych, które znacznie zanieczyszczają powietrze w Gostyninie. Wstępna wymiana pieców planowana jest w 42 domach na terenie miasta.

W zeszły piątek władze miasta złożyły wniosek do WFOŚiGW o dofinansowanie w ramach Programu „OA-8 Poprawa jakości powietrza na terenie województwa mazowieckiego - ograniczenie emisji zanieczyszczeń poprzez modernizację kotłowni”.

Wsparciem planowane jest objęcie 42 gospodarstw domowych z terenu miasta Gostynina. Mieszkańcy, którzy złożyli w Urzędzie Miasta odpowiednią deklarację, mogą liczyć na wymianę pieca węglowego na gazowy lub biomasę. Planowana łączna kwota dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej to 210 000,00 zł, zaś łączna wartość zadania to 297 471,37 zł. Ca za tym idzie, procentowy udział środków WFOŚiGW wyniesie 70,6%.

Realizując wyminę 42 kotłów węglowych miasto zmniejszyć emisję szkodliwych substancji corocznie o ponad:
164 tony dwutlenku węgla
9,5 tony tlenku węgla
8,5 tony pyłów (PM 2,5 i PM 10)
3,4 tony dwutlenku siarki

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE