Reklama

Powalone drzewa i zerwane dachy, czyli nawałnica w regionie. Strażacy interweniowali kilkadziesiąt razy

Opublikowano:
Autor:

Powalone drzewa i zerwane dachy, czyli nawałnica w regionie. Strażacy interweniowali kilkadziesiąt razy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ostatnie dwa dni (11-12 lipca) były bez wątpienia trudnym okresem dla mieszkańców powiatu gostynińskiego, przez który przeszła nawałnica. Silne wiatry i obfite opady wyrządziły liczne szkody, zaś strażacy mieli pełne ręce roboty i interweniowali aż 42 razy.

Ostatnie dwa dni (11-12 lipca) były bez wątpienia trudnym okresem dla mieszkańców powiatu gostynińskiego, przez który przeszła nawałnica. Silne wiatry i obfite opady wyrządziły liczne szkody, zaś strażacy mieli pełne ręce roboty i interweniowali aż 42 razy.

Silne wiatry oraz intensywne opady w przeciągu ostatnich dwóch dni doprowadziły do 42 zdarzeń, w których interweniować musieli strażacy. 11 z tych incydentów to uszkodzone i zerwane dachy. Najbardziej dotkniętą gminą przez ostatnią wichurę jest gmina Sanniki, gdzie zostało zerwanych aż 6 dachów; 3 w Czyżewie, a po jednym w Lwówku, Nowym Barciku i Sannikach. Na terenie gminy Szczawin Kościelny uszkodzeniu uległy 4 dachy, miejscowości dotknięte tą tragedią to: Adamów, Sewerynów, Szczawinek i Łuszczanów Pierwszy. W gminie Pacyna bez dachu nad głową została jedna rodzina w Łuszczanowie Drugim. W gminie Gostynin na szczęście obyło się bez tak dużych strat. Pozostałe 31 wydarzeń, w których musieli interweniować strażacy to najczęściej powalone drzewa i co za tym idzie, zerwane linie energetyczne. 

Udział w zmaganiach z wichurą brały:

- 2 zastępy z PSP (7 strażaków)

- 14 zastępów jednostek OSP (około 70 strażaków)

* 2 zastępy Szczawin Kościelny

* 1 zastęp Helenów Słupski

* 2 zastępy Suserz 

* 1 zastęp z jednostki Pacyna

* OSP Sanniki 2 zastępy

* OSP Brzezia 2 zastępy

* OSP Czyżew 1 zastęp

* OSP Osmolin 1 zastęp

* OSP Solec i Gostynin

fot. OSP Sanniki?OSP Helenów Słupski

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE