Reklama

Powiat dotrzymał słowa: sieć czujników uruchomiona

Opublikowano:
Autor:

Powiat dotrzymał słowa: sieć czujników uruchomiona - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Władze nie rzuciły słów na wiatr i zgodnie z zapowiedziami, na terenie powiatu gostynińskiego zainstalowano sieć czujników jakości i zapylenia powietrza. Łącznie jest ich już 9 i każdy z mieszkańców może bezpłatnie śledzić wyniki pomiarów za pomocą strony internetowej, bądź aplikacji na telefon.

Władze nie rzuciły słów na wiatr i zgodnie z zapowiedziami, na terenie powiatu gostynińskiego zainstalowano sieć czujników jakości  i zapylenia powietrza. Łącznie jest ich już 9 i każdy z mieszkańców może bezpłatnie śledzić wyniki pomiarów za pomocą strony internetowej, bądź aplikacji na telefon.

Pierwszy z czujników pojawił się w lutym na budynku Starostwa Powiatowego w Gostyninie. W trakcie spotkania, które odbyło się 8 marca, starosta Tomasz Matuszewski, włodarze wszystkich gmin naszego regionu oraz przedstawiciele firmy Airly podjęli decyzję o uruchomieniu sieci czujników jakości powietrza na terenie powiatu gostynińskiego. Tak też się stało.

Aktualnie zakupiono 4 czujniki działające na terenie Miasta Gostynina: ul Zamkowa – na budynku dworca autobusowego PKS, ul. Kutnowska – na budynku basenu miejskiego, ul. B. Prusa - na sklepie Lewiatan S. Majewski, oraz ul. J. Bema na Szkole Podstawowej nr 3.
Od 2 miesięcy działa także czujnik przy ul. Dmowskiego 13 – Starostwo Powiatowe.

Także Gminy Powiatu Gostynińskiego włączyły się do wspólnych działań dzięki czemu zamontowano 2 czujniki w Gminie Pacyna – na budynku Urzędu Gminy oraz na Przedszkolu Samorządowym w Skrzeszewach, w Mieście Sanniki na budynku Urzędu Gminy oraz w Gminie Szczawin Kościelny także na budynku Urzędu Gminy. Wszyscy mieszkańcy mogą bezpłatnie śledzić wyniki pomiarów za pomocą strony internetowej https://map.airly.eu/pl/#latitude=52.43401&longitude=19.46782&id=3443 oraz darmowej aplikacji na telefon. Jakość powietrza i pogodę sprawdzisz także na https://pogoda.interia.pl/prognoza-szczegolowa-gostynin,cId,9275 oraz https://pogoda.onet.pl/prognoza-pogody/sanniki-343186

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE