Reklama

Powiat gostyniński doceniony na Dożynkach Wojewódzkich

Opublikowano:
Autor:

Powiat gostyniński doceniony na Dożynkach Wojewódzkich - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj w Sierakowie k. Przasnysza odbyły się XIX Dożynki Województwa Mazowieckiego i Diecezji Płockiej. W obchodach Święta Plonów nie zabrakło także reprezentacji powiatu gostynińskiego i podobnie jak w poprzednich latach, przygotowany przez nią wieniec dożynkowy otrzymał wyróżnienie w konkursie.

Wczoraj w Sierakowie k. Przasnysza odbyły się XIX Dożynki Województwa Mazowieckiego i Diecezji Płockiej. W obchodach Święta Plonów nie zabrakło także reprezentacji powiatu gostynińskiego i podobnie jak w poprzednich latach, przygotowany przez nią wieniec dożynkowy otrzymał wyróżnienie w konkursie.

W Dożynkach Mazowieckich wzięło udział 50 osób z terenu powiatu gostynińskiego. Wieńce Dożynkowe zostały przygotowane przez  Koło Gospodyń Wiejskich z Zaborowa Nowego (gmina Gostynin). Wieniec powiatu gostynińskiego zdobył uznanie komisji konkursowej i powiat gostyniński otrzymał wyróżnienie z rąk Marszałka Województwa Mazowieckiego, Adama Struzika.

Na uczestników dożynek czekała prawdziwa moc atrakcji. Obchody rozpoczęły się od od przemarszu barwnego korowodu, po którym impreza rozkręciła się na dobre.

Przybyli mogli podziwiać przasnyskie pokazy lotnicze, wystawę płodów rolnych i sprzętu rolniczego, czy kiermasz sztuki ludowej, a także wziąć udział w licznych konkursach.  

XIX Dożynki Województwa Mazowieckiego i Diecezji Płockiej okrasiły występy artystyczne. Zagrały: zespół „Przeciąg”, kapela „Kumple” z Zawad, a także laureaci konkursu „Sołtysiada 2017”, Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego. oraz gwiazda wieczoru - Francesco Napoli. Imprezę zwieńczyła gala disco polo, podczas której wystąpiły zespoły: „Aby Pograć”, „Chojnacki Band”, „Player” oraz „Martess”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE