Reklama

Powiat gostyniński jednym z najbogatszych w Polsce!

Opublikowano:
Autor:

Powiat gostyniński jednym z najbogatszych w Polsce! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Czasopismo samorządowe "Wspólnota" opublikowało właśnie ranking najbogatszych polskich miast, gmin i powiatów. Powiat gostyniński po raz kolejny uplasował się na wysokiej pozycji - zajął 45. miejsce w kraju i 6. w województwie. Docenione zostały także leżące w pobliżu powiaty kutnowski (40. miejsce) i łęczycki (55. miejsce).

Czasopismo samorządowe "Wspólnota" opublikowało właśnie ranking najbogatszych polskich miast, gmin i powiatów. Powiat gostyniński po raz kolejny uplasował się na wysokiej pozycji - zajął 45. miejsce w kraju i 6. w województwie. Docenione zostały także leżące w pobliżu powiaty kutnowski (40. miejsce) i łęczycki (55. miejsce).

Powiat gostyniński od kilku lat jest wymieniany jako jeden z najbogatszych w całym województwie mazowieckim. Dla porównania, w 2013 r. zajął 44 miejsce, w 2014 r. 39 miejsce, zaś w ubiegłym roku 52 miejsce.
Podczas przygotowywania wykazu odjęto kwotę tzw. janosikowego, dodano skutki zmniejszenia stawek, ulg i zwolnień w podatkach lokalnych oraz pominięto wpływy z dotacji celowych. Uzyskane w ten sposób dochody podzielono przez liczbę mieszkańców każdej jednostki samorządowej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE