Reklama

Reklama

Powiat gostyniński przygotowany na wojnę

Opublikowano: pon, 25 wrz 2017 11:30
Autor:

Powiat gostyniński przygotowany na wojnę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W dniach 21-22 września na terenie powiatu gostynińskiego odbyło się powiatowo- gminne kompleksowe ćwiczenie obronne ,, Gostynin 2017”. Tematem ćwiczenia było „Osiąganie wyższych stanów gotowości obronnej oraz realizacja przedsięwzięć wynikających z planów operacyjnych funkcjonowania powiatu i gmin w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny na terenie Powiatu Gostynińskiego”.

Reklama

W dniach 21-22 września na terenie powiatu gostynińskiego odbyło się powiatowo- gminne kompleksowe ćwiczenie obronne ,, Gostynin 2017?. Tematem ćwiczenia było ?Osiąganie wyższych stanów gotowości obronnej oraz realizacja przedsięwzięć wynikających z planów operacyjnych funkcjonowania powiatu i gmin w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny na terenie Powiatu Gostynińskiego?.

Założeniem ćwiczenia było doskonalenie współdziałania w wykonywaniu zadań obronnych przez kierowników powiatowych służb, inspekcji i straży oraz jednostek organizacyjnych powiatu, pracowników Starostwa Powiatowego oraz jednostek samorządu terytorialnego wchodzących w skład Powiatu Gostynińskiego. Celem było również doskonalenie i weryfikowanie procedur postępowania wyżej wymienionych organów i kierowników w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i wojny.
W ramach ćwiczeń od 21 i 22 września Stały Dyżur Starosty Gostynińskiego oraz Stałe Dyżury jednostek samorządu terytorialnego oraz powiatowych inspekcji i straży przyjmowały i przekazywały informacje o bieżącej sytuacji na terenie całego powiatu gostynińskiego do Stałego Dyżuru Wojewody Mazowieckiego.

Bardzo istotnym elementem ćwiczenia było doręczenie dokumentów powołania w trybie Akcji Kurierskiej. W tym zakresie Starostwo Powiatowe w Gostyninie współpracowało z Wojskową Komendą Uzupełnień w Płocku oraz Powiatową Komendą Policji w Gostyninie.
W drugim dniu ćwiczeń odbyły się 3 epizody praktyczne pokazowe:
Pierwszy i drugi w Szkole Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie:
działania Zastępczego Miejsca Szpitalnego oraz punktu dystrybucji tabletek jodowych
Trzeci na Stadionie Miejskim w Gostyninie:
ujęcie członków grupy dywersyjnej, ewakuacja dzieci z hotelu na stadionie miejskim transport poszkodowanych dzieci do Zastępczego Miejsca Szpitalnego.

Zwieńczeniem ćwiczenia była konferencja podsumowująca w Gostynińskim Centrum Edukacyjnym w Gostyninie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (9)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.