Reklama

Powiatowa Wigilia w GCE

Opublikowano:
Autor:

Powiatowa Wigilia w GCE - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W środę w Gostynińskim Centrum Edukacyjnym odbyła się Powiatowa Wigilia Miłosierdzia. Inicjatywa ta była inspirowana Rokiem Miłosierdzia ogłoszonym w Kościele Katolickim.

W środę w Gostynińskim Centrum Edukacyjnym odbyła się Powiatowa Wigilia Miłosierdzia. Inicjatywa ta była inspirowana Rokiem Miłosierdzia ogłoszonym w Kościele Katolickim.

Starostwo Powiatowe we współpracy z PCPR, Gostynińskim Centrum Edukacyjnym i Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym zorganizowało spotkanie wigilijne dla ośrodków, instytucji i stowarzyszeń pracujących na co dzień z ludźmi niepełnosprawnymi, chorymi, starszymi i dziećmi potrzebującymi wsparcia.

Na uroczystości pojawili się między innymi: ksiądz biskup Mirosław Milewski, proboszcz parafii św. Marcina Ryszard Kruszewski, burmistrz Paweł Kalinowski, dwie siostry ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości od Matki Teresy z Kalkuty- siostra Dina Maryja z Kenii i siostra Maria Stella z Warszawy, dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Płocku Tomasz Kominek, przedstawiciele władz miasta i powiatu oraz gospodarze uroczystości - dyrekcja i wolontariusze Gostynińskiego Centrum Edukacyjnego. Przewodnią myślą spotkania były słowa Matki Teresy z Kalkuty: "Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie".

Po uroczystym przywitaniu gości przez starostę gostynińskiego Tomasza Matuszewskiego, zgromadzeni na sali mieli okazję obejrzeć Jasełek przygotowane przez młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Gostyninie. Jasełka ilustrowały fakt Bożego Narodzenia z przepięknie wykonanymi kolędami. Grupą opiekowała się Alicja Galus oraz dyrektor Joanna Łoski. W przygotowaniu muzyki pomógł Marcin Ciszewski. Cała scenografia została przygotowana przez Marzenę Latoszek i Iwonę Frydrysiak z SOSW oraz Bogumiłę Łoś i Annę Rucińską z GCE. W trakcie środowego wydarzenia wszyscy goście mieli okazję do skosztowania świątecznego poczęstunku, przygotowanego przez uczniów Technikum Żywienia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE