Reklama

Powiedz ,,NIE' przemocy wobec kobiet

Opublikowano:
Autor:

Powiedz ,,NIE' przemocy wobec kobiet - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od dziś przez ponad dwa tygodnie będzie trwać międzynarodowa kampania „16 Dni Przeciwko Przemocy wobec Kobiet”. Również na mundurach gostynińskich policjantów pojawiły się białe wstążki symbolizujące sprzeciw wobec stosowania przemocy w stosunku do kobiet.

Od dziś przez ponad dwa tygodnie będzie trwać międzynarodowa kampania ?16 Dni Przeciwko Przemocy wobec Kobiet?. Również na mundurach gostynińskich policjantów pojawiły się białe wstążki symbolizujące sprzeciw wobec stosowania przemocy w stosunku do kobiet.

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przeciwko Przemocy wobec Kobiet. To także dzień rozpoczynający kampanię społeczną „16 Dni Przeciwko Przemocy wobec Kobiet”. Głównym celem kampanii jest uświadomienie różnym grupom społecznym,  jak ważny jest męski głos solidarności z ofiarami oraz wyrażenie zdecydowanego sprzeciwu w kwestii przemocy wobec kobiet. Symbol kampanii stanowi biała wstążka. Ozdabiający nią swój ubiór mężczyźni deklarują nie tylko wyrzeczenie się przemocy, ale także reagowanie na jej przejawy. Również policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie solidaryzują się z ideą kampanii poprzez noszenie białej wstążki na mundurach i ubraniach. W ten sposób chcą wyrazić swój sprzeciw wobec przemocy stosowanej względem kobiet.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE