Reklama

Powitanie nowego proboszcza [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Powitanie nowego proboszcza [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ksiądz Andrzej Feliks Świderski był wikariuszem gąbińskiej parafii pod wezwaniem Świętego Mikołaja w latach 1995-1999. W sobotę 17 marca oficjalnie został jej proboszczem.

Ksiądz Andrzej Feliks Świderski był wikariuszem gąbińskiej parafii pod wezwaniem Świętego Mikołaja w latach 1995-1999. W sobotę 17 marca oficjalnie został jej proboszczem.

Uroczysty ingres nowego proboszcza gąbińskiej parafii odbył się w sobotę 17 marca. Wzięli w nim udział nie tylko wierni z parafii p. w. Św. Mikołaja, ale i z Bożewa, gdzie ks. dr Andrzej Świderski sprawował obowiązki proboszcza. W uroczystej Eucharystii wzięli udział również przedstawiciele dzieci, młodzieży, lokalnego samorządu, a także szkół, straży pożarnej, policji i innych instytucji.
Sylwetkę nowego proboszcza przybliżył parafianom ksiądz Daniel Kwiatkowski, dziekan dekanatu gąbińskiego.
Długoletni proboszcz gąbińskiej parafii ks. Jerzy Drozdowski w swoim wzruszającym przemówieniu podziękował ks. Andrzejowi Świderskiemu za możliwość przebywania na plebanii. 
– Mój dom jest Twoim domem – odparł na to nowy proboszcz, który przewodniczył uroczystej Mszy Świętej. 
Przed zakończeniem Eucharystii jako podziękowanie Panu Bogu za nowego proboszcza zaśpiewane zostało „Te Deum”. Muzyczną oprawę Mszy Świętej zapewnił chór parafialny wspierany przez orkiestrę dętą Ochotniczej Straży Pożarnej w Gąbinie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE