Reklama

Pożar pod Szczawinem, 7 zastępów w akcji. To było podpalenie?

Opublikowano:
Autor:

Pożar pod Szczawinem, 7 zastępów w akcji. To było podpalenie? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 30 strażaków, przez niemal pół doby zmagało się z pożarem słomy, do którego doszło w nocy w miejscowości Kaleń (gmina Szczawin Kościelny). Ogień objął powierzchnię ok. 500 m2, na miejscu działań obecny był Komendant Roman Kossobudzki. Wstępnie przypuszcza się, że przyczyną pożaru było podpalenie.

Ponad 30 strażaków, przez niemal pół doby zmagało się z pożarem słomy, do którego doszło w nocy w miejscowości Kaleń (gmina Szczawin Kościelny). Ogień objął powierzchnię ok. 500 m2, na miejscu działań obecny był Komendant Roman Kossobudzki. Wstępnie przypuszcza się, że przyczyną pożaru było podpalenie.

Zgłoszenie wpłynęło do gostynińskiej straży o godz. 0:20. Już 10 minut później na miejscu pojawiły się pierwsze zastępy. Łącznie w akcji ratowniczo-gaśniczej uczestniczyło 32 strażaków, a na miejsce zadysponowano 8 pojazdów (2 JRG Gostynin, 2 OSP Szczawin Kościelny, OSP Suserz, OSP Helenów Słupski, OSP Gostynin oraz samochód operacyjny z KP PSP Gostynin).

Jak się okazało, w ogniu stanął stóg słomy znajdujący się w bliskim sąsiedztwie zabudowań. Przeprowadzenia akcji nie ułatwiały też grząski teren i porywisty wiatr. Sytuacja była na tyle poważna, że na miejscu działań pojawił się Komendant Powiatowy, bryg. Roman Kossobudzki wraz z zastępcą dowódcy JRG Gostynin, mł.bryg. Piotrem Czerwińskim. 

Ostatecznie, walka z żywiołem zakończyła się sukcesem strażaków, a ostatnie zarzewia ognia udało się ugasić około południa. Straty szacuje się na ok. 20 tys. zł, niemniej uszkodzeniu nie uległo żadne z pobliskich zabudowań. Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie. Te okoliczności wyjaśniać będą funkcjonariusze KPP Gostynin. 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE