Reklama

Praca dla introwertyka

Opublikowano:
Autor:

Praca dla introwertyka - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Introwertyzm to jeden z rodzajów osobowości. Ludzie, którzy posiadają taki typ osobowości są osobami raczej mało towarzyskimi, preferują spędzać czas w zaciszu swojego domu, w samotności, z dala od jakichkolwiek bodźców zewnętrznych. Przy nawiązywaniu relacji potrzebują więcej czasu niż ekstrawertycy. Jeśli chodzi o pracę – jej efekty są najlepsze, kiedy pracownik wykonuje zadanie sam, izoluje się od innych i całkowicie angażuje się w powierzone mu zadanie. Czy dla takich ludzi znajdzie się odpowiednia praca? W jakich zawodach sprawdzą się najlepiej? Specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy listę zawodów dla typowych samotników.

Introwertyzm to jeden z rodzajów osobowości. Ludzie, którzy posiadają taki typ osobowości są osobami raczej mało towarzyskimi, preferują spędzać czas w zaciszu swojego domu, w samotności, z dala od jakichkolwiek bodźców zewnętrznych. Przy nawiązywaniu relacji potrzebują więcej czasu niż ekstrawertycy. Jeśli chodzi o pracę – jej efekty są najlepsze, kiedy pracownik wykonuje zadanie sam, izoluje się od innych i całkowicie angażuje się w powierzone mu zadanie. Czy dla takich ludzi znajdzie się odpowiednia praca? W jakich zawodach sprawdzą się najlepiej? Specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy listę zawodów dla typowych samotników.

Programista

Inaczej inżynier oprogramowania. Osoba, która zajmuje się tworzeniem programów komputerowych w konkretnym języku programowania. Obecnie można wyróżnić dwie grupy programistów:

  • Programiści aplikacji, których zadaniem jest tworzenie aplikacji komputerowych o określonych zadaniach,
  • Programiści systemowi – ich celem jest rozwój aplikacji oraz różnych systemów nadzorujących pracę sprzętu komputerowego.
Mimo ciągłego rozwoju branży IT, w Polsce brakuje wykwalifikowanych specjalistów w tej dziedzinie nauki. Przewiduje się, że w latach 2010 – 2025 będzie to najliczniej poszukiwana grupa specjalistów spośród innych o podobnym profilu i charakterze. Programistą musi być ktoś, kto posiada umysł ścisły, wykazuje zdolność szybkiego i logicznego myślenia oraz posiada umiejętność w analizowaniu różnych zjawisk i sytuacji. Zawód ten z pewnością jest dla osób, które potrafią się skoncentrować na trudnych i skomplikowanych czynnościach, a co więcej – są bardzo cierpliwe. Praca ta jest o tyle trudna, ponieważ bardzo łatwo o pomyłkę, dlatego programista musi być skupiony na tym, co robi i w jaki sposób. Jeżeli chodzi o zarobki, specjaliści z tej dziedziny należą do najlepiej zarabiających w kraju. Warto pamiętać o tym, że pensja uzależniona jest od wybranej specjalizacji. Przyjmuje się, że przeciętny programista jest w stanie zarobić 6000 zł brutto miesięcznie, natomiast wynagrodzenie starszych programistów dochodzi nawet do 12 200 zł.

Kierowca

To zawód wprost idealny dla osoby samotnej, która nie posiada rodziny ani nie czuje przynależności do konkretnego miejsca na ziemi. Dzięki takiej pracy możesz realizować się nie tylko zawodowo, ale też podróżować i spełniać swoje marzenia o byciu wolnym.

Pisarz

Zawód przeznaczony dla osób o dużej kreatywności i bujnej wyobraźni, którzy nie boją się marzyć. Warto pamiętać, że pisarz to nie tylko osoba, która wymyśla różne historie, ale także zajmuje się opisywaniem wydarzeń, faktów. Utrzymywanie się z własnej twórczości nie należy do rzeczy prostych, ale z pewnością można traktować ją jako dodatkowe źródło dochodu.

Archiwista

Zadaniem archiwisty jest porządkowanie teczek z dokumentami, fakturami oraz poprawne ich oznaczanie i zabezpieczanie przed osobami niepowołanymi. To z pewnością praca dla kogoś, kto jest bardzo staranny, cierpliwy i dobrze zorganizowany. Komu nie straszne siedzenie i spędzanie godzin na segregacji i porządkowaniu dokumentów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE